Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Allegro, ciekawe aukcje.

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Wt lut 05, 2008 7:46 pm

I odrazu mowie ze jesli zakupiłbym ten hełm to nie do rekonstrukcji narazie mam 15 lat a jesli chciałbym wstapic do waszej grupy to tylko po 18 stce ale nad tym sie jeszcze zastanawiam.Narazie hełm to jedynie chce do kolekcji
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Casper » Wt lut 05, 2008 7:52 pm

Witam. To co pokazałeś to liner, go się umieszczało w skorupie. Wejdź tutaj i przyglądaj się dobrze: http://www.jmurrayinc1944.com/www/M2Dbale.htm
W skorupie siedzi fibra z linerem :)
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 6:15 pm przez Casper, łącznie edytowano 1 raz
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Wt lut 05, 2008 9:01 pm

Heheeh :P szczerze mowiac mimo ze moj angielski jest słaby to po przeczytaniu opisu na e 'bayu cos sie tak domyslałem ze chodzi tylko o liner.Co do znajomosci hełmow to prawda za dobry z tego nie jestem i dzieki Casper ze mnie uprzedziłes bo bym chyba to kupił i sie rozczarował ;P
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Śr lut 06, 2008 11:30 am

Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Casper » Śr lut 06, 2008 11:54 am

Żaden z tych hełmów się nie nadaje :neutral: Są to płytkie powojenne skorupy z bujanymi uszami. U nas w kraju nie spotkałem się jeszcze ze sklepem gdzie by oferowali prawidłowe dla nas hełmy. Trzeba polować na allegro czasem ktoś sprzedaje, ale bardziej polecam e-bay, można kupić teraz naprawdę tanio skorupę. Nie musi być w super stanie bo można ją odpicować. Wpisz w e-bay hasło "front seam" na 100% coś wyskoczy. Tu masz niezły okaz: http://cgi.ebay.com/US-ARMY-WW2-WWII-SO ... dZViewItem
Pozdro.
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 6:14 pm przez Casper, łącznie edytowano 1 raz
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Śr lut 06, 2008 12:55 pm

Aha ... wiem na e bay sa swietne rzeczy ostatnio był hełm m1 replika piekny z siatka po prostu cudo niestety z braku konta na e bayu ( i słabej znajmosci jezyka ang.) nie kupilem go sobie a kosztował zaledwie 16 $ ;/ + 12 $ przesyłka.

Tzn tak mi sie wydaje ze to był hełm moze znowu sam liner :D ale watpie tym razem.
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez garison44 » Cz lut 07, 2008 8:46 am

:mrgreen: Allegro greatest hits!

Witam wszystkich alegrowiczuf. Na spszedaz mam wyjontkowom pare bótów niemieckich z drógiej wojny śfiatowej.
Od razu muwie ze sie nie znam na tych rzeczach. za bóty zamieniłem sie ze znajomym za pozłocony łańcóch i tszy zgrzefki oryginalnego badłaizera, kturego pszywiozłem z Szikago. Znajomy opowiedział mi ich chistorie. Nie daje gwarancyji na chistorie, bo kómpel muwił, ze dzadunio ma słabom pamieńć i ze jak sie raz z wnóczkom bawił w howanego, to zapomniał, gdzie sie shował. Ale udzielam ówaga: DORZYWOTNIEJ gwarancyji na bóty, bo som napewno w wojenne i śmierdzom jak bardzo stare. Znafca powiedział mu, ze to sóper żadki model, dlatego zahęcam do głosowania na jak najwyższom cene, bo takie antyki to INWESTYCJA KAPITAŁU !!! LOKATA NA PSZYSZŁOŚĆ!
Znajomy muwił, ze dziadunio był bochaterem na wojnie i szczelał do niemcuw i komunistóf z lasóf. Bóty som zdobyczne, Majom w sobie mnustfo chistori. Podobno wzioł je z innymi rzeczmi od chitleroskich kommandosuf z elytarnej bojuwki polowej WAFFEL-SS. Miały podobno słórzyć do wysadzania czołgóf z pozycji klenczoncej. W innej wersji muwił tesz, ze to oficerki SS słóżonce do robienia kawałóf Rosjanom w czasie poddawania sie, morzna było szczelić z pozycji klenczoncej. Bóty składajom sie
z wyjontkowo dłógich skużanych jakby kalesonuf, twardyh podeszf i uwaga: dwuch fancerpaóstóf ukrytyh w bótach. Dziadek podobno urzywał bótów w walce z wrogami naszego kraju. Kolega muwił, że dziadek robił zamahy na konfidentóf i kolaborantuf. Podobno z tych pancernyh pienści wyeliminował zbrodniczego komisaża Iwana Wronsztajna i konfidenta Szymona Szpica. Miał repótacje takom, że sie bali wszyscy komfidemci nawet po wojnie. Podobno nadali mu ksywe "dziadek do ożechów", bo łamał wszystkih swojimi fancerpaóstami. Jeszcze raz zachencam wszystkich do kupna tego wyjontkowego artefaktu chistorycznego.
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Casper » Cz lut 07, 2008 12:58 pm

Hahahaha świetne teksty :grin:
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez garison44 » Cz lut 07, 2008 1:41 pm

:grin: Polecam ten wątek na Odkrywcy. Kopalnia humoru. Pewne aukcje są od razu usuwane, ale niektórzy w porę je wychwytują i zamieszczają na forum. Przyznaję, że ubawiłem się do łez.
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Cz lut 07, 2008 7:30 pm

Haha no fakt te zdjecia powinny trafic do jakiegos muzeum fotograficznego. i ten koles w fajny Miscie mieszka :D
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Pt lut 08, 2008 12:05 pm

http://cgi.ebay.com/CLASSIC-WWII-U-S-M1 ... dZViewItem

A co sadzicie o tym hełmie , ja wiem ze ciagle pytam i to pewnie wkurzajace ale nie znam sie na tym i potrzebuje opini znawcow.
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez AL » Pt lut 08, 2008 1:26 pm

No co Ty!-to norma ze pytasz:) Tylko,że takie tematy to w innym miejscu sa poruszane(np. zakładka "wyposażenie") Na moje oko jest ok, ale szkoda że nie można zobaczyć go bez siaty... Zdjęcia nie pokazują dobrze. I Chyba nie jest to wczesny, głęboki garnek. Co prawda łaczony z przodu, ale ja też mam z takim łączeniem a wcale nie jest tak głęboki jak powinien. Cena pewnie sporo wzrośnie.. Nie myślałeś o hełmie od murray'a??
http://www.jmurrayinc1944.com/
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » Pt lut 08, 2008 1:50 pm

Szczerze mowiac obojetne mi to gdzie kupie wazne aby pasowal do rekonstrukcji i był ładnie wykonany itp. bo w przyszlosci byc moze zamierzam dostac sie do waszej grupy.A u tego Murray'a po ile hełmy chodza ?

Dzieki AL.

Ps.Szkoda ze w grupie chyba nie sa dopuszczalne hełmy wzorowane na m1 znalazłem taki jeden tani na allegro co prawda nie znam sie na hełmach ale po obejrzeniu fotek sam stwierdzam ze i tak by sie chyba nie nadał i do tego to jest Francuz... ; (
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez AL » Pt lut 08, 2008 8:38 pm

Pod moim poprzednim postem masz link do murray'a :wink:
sprawdzisz-zobaczysz, ale masz pewność że będzie pasował dla paratrooper' :cool: a
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Allegro, ciekawe aukcje.

Postprzez Bajdu$ » So lut 09, 2008 12:31 pm

Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości