Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Miotacze ognia u spadochroniarzy.

Wydarzenia i fakty historyczne, źródła itp. UWAGA! Tu nie poruszamy kwestii dot. sprzętu (są do tego oddzielne działy)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Miotacze ognia u spadochroniarzy.

Postprzez Jackson » N gru 27, 2009 3:12 am

Koskimaki pisze "Lieutenant LeGrand "Legs" Johnson, commanding officer of Fox Comapny of the 502nd Regiment, said, "F Company won a regimental competition and was given the 'honor' of being the lead company following the battalion headquarters planes. I was to be the jumpmaster in Plane Number 9. Crammed under the aircraft were six bundles of antitank mines and spare flame throwing equipment.[...]""i tu się rodzi moje pytanie. Czy możliwy jest ze w zasobnikach mogły się znaleźć miotacze ognia?
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: BAR-y u spadaków - od kiedy i ile?

Postprzez Mako » N gru 27, 2009 12:33 pm

BARy u gliderów to wg. mnie zupełnie inna historia.
Kiedyś widziałem tabele broni dla 101 i figurowały tam 3 miotacze.
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: BAR-y u spadaków - od kiedy i ile?

Postprzez Baniak » Cz sty 14, 2010 12:57 am

Mako napisał(a):Kiedyś widziałem tabele broni dla 101 i figurowały tam 3 miotacze.


3 sztuki przypisane są do Engineer Battalion'u zgodnie z TOE z lutego 1944 ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: BAR-y u spadaków - od kiedy i ile?

Postprzez Mako » Cz sty 14, 2010 9:12 am

Baniak napisał(a):3 sztuki przypisane są do Engineer Battalion'u zgodnie z TOE z lutego 1944 ;)
Nareszcie wyjaśniło się jaką tabelę widziałem. ;D Postaram się poszukać tej głównej.
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Miotacze ognia u spadaków

Postprzez Baniak » So lip 02, 2011 12:00 pm

Pvt. Jackson napisał(a):Zaciekawiła mnie za to inna rzecz, znaleziona na tej samej stronie.
Koskimaki pisze "Lieutenant LeGrand "Legs" Johnson, commanding officer of Fox Comapny of the 502nd Regiment, said, "F Company won a regimental competition and was given the 'honor' of being the lead company following the battalion headquarters planes. I was to be the jumpmaster in Plane Number 9. Crammed under the aircraft were six bundles of antitank mines and spare flame throwing equipment.[...]""i tu się rodzi moje pytanie. Czy możliwy jest ze w zasobnikach mogły się znaleźć miotacze ognia?


Z miotaczem ognia skakał T/5 Andrew E. "Rasputin" Rasmussen z Demolition Platoon, Regimental HQ, 506th PIR, skręcił przy lądowaniu obie kostki.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Powrót do Strona główna forum

Powrót do Fakty, mity i inne dyskusje historyczne dot. 101 abn

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość