Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez TPM » Wt paź 20, 2009 5:58 pm

Jeszcze takie małe pytanie - mógłbym prosić o jakieś dane kontaktowe osoby, która służyłaby radą oraz pomocą podczas zakupu kolejnych części ekwipunku?

Pozdrawiam!
TPM
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 2:57 pm
Lokalizacja: Gdynia


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Baniak » Śr paź 21, 2009 7:09 am

TPM napisał(a):Jeszcze takie małe pytanie - mógłbym prosić o jakieś dane kontaktowe osoby, która służyłaby radą oraz pomocą podczas zakupu kolejnych części ekwipunku?

Pozdrawiam!


Na początek zakup poniższą pozycję książkową to oswoisz się z oporządzeniem amerykańskiego GI w trakcie IIWŚ, a tym samym ustrzeżesz się głupich pytań (z własnego doświadczenia wiem co piszę) ::)
American Web Equipment 1910-1967
http://allegro.pl/item788218755_america ... itari.html

Wszystko co jest potrzebne znajdziesz ponadto na Naszej www w poniższych działach:
Ekwipunek -> http://101airborne.pl/pl/ekwipunek/podstawowy
Umundurowanie -> http://101airborne.pl/pl/umundurowanie/ ... oficerowie
Literatura -> http://101airborne.pl/pl/literatura
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Mihau92 » Wt maja 11, 2010 8:59 pm

Witam.

Nazywam sie Michał, mam 17(już niedługo)lat, mieszkam w Łodzi. Zafascynowałem się waszą Grupą gdy tylko zobaczyłem waszą wystawe na MWB 2006. Od tego czasu staram sie powiększać swoją wiedzę na temat 101AD (ksiązki, internet, znajomi z GRH). Większość umundurowania/ekwipunku już mam, brakuje mi jedynie manierki wraz z pokrowcem i hełmu( niestety kwestie finansowe) ale najprawdopodobnie do konca sierpnia już zdąże wszystko uzbierać. Nie wiem czy jest wymagana bardziej oficjalna droga zgłaszania chęci do wstąpienia w szeregi GRH 101Airborne tak więc:
Oficjalnie prosze o rozpatrzenie przyjęcia mnie w szeregi grupy.

Pzdr
M.
We few, we happy few, we band of brothers

---------------------------------------
Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Mihau92
zarejestrowani
 
Posty: 1379
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 8:49 pm
Lokalizacja: Łódź


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Wt maja 11, 2010 9:17 pm

W sobotę jesteśmy w Łodzi na nocy muzeów (więcejej szczegółów w dziale Kalendarium na naszej stronie), przyjdź, pogadaj, poznaj się, na pewno chętnie pogadamy.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez jinlh » Pn cze 21, 2010 10:13 pm

Witam.

Jak piszecie jednym z warunków przyjęcia do Waszej grupy jest zdobycie rekomendacji jednego z waszych członków. Pytanie o to padło już w poście z Wt sie 01, 2006 11:11 pm jednak nie znalazłem odpowiedzi na niego na Waszym forum (być może przeoczyłem). Interesuje mnie także to jakie zasoby wiedzy w temacie 101 powinna posiadać osoba chcąca dołaczyć do grupy (podstawy wystarczą?). Jak dużo czasu poświęcacie lub należy poświęcać grupie? Jak często organizujecie manewry, spotkania?
GRH FIVE-O-DEUCE, 502nd PIR, 101st Airborne Division
http://502-101airborne.pl
jinlh
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 9:35 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Baniak » Pn cze 21, 2010 10:27 pm

jinlh napisał(a):Witam.

Jak piszecie jednym z warunków przyjęcia do Waszej grupy jest zdobycie rekomendacji jednego z waszych członków. Pytanie o to padło już w poście z Wt sie 01, 2006 11:11 pm jednak nie znalazłem odpowiedzi na niego na Waszym forum (być może przeoczyłem). Interesuje mnie także to jakie zasoby wiedzy w temacie 101 powinna posiadać osoba chcąca dołaczyć do grupy (podstawy wystarczą?). Jak dużo czasu poświęcacie lub należy poświęcać grupie? Jak często organizujecie manewry, spotkania?


Musisz odbyć rozmowę z członkiem stałym tudzież założycielem Grupy, który po rozmowie z Tobą, ewentualnie zarekomenduje Cię jako kandydata na rekruta... od tego momentu zacznie się "najgorsze" ;D ::)

Zajrzyj na Naszą stronę i przejrzyj podstrony członków Grupy to zobaczysz z jaką częstotliwością są spotkania, manewry, imprezy.

Twoja wiedza zostanie zweryfikowana w trakcie ewentualnej rozmowy.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Pn cze 21, 2010 10:32 pm

Odpowiedzi na sporo część tych pytań znajdziesz w tym wątku ;) ale w skrócie.

1. Chodzi głównie o to żeby pokazać się np. na jakiejś imprezie gdzie będziemy, zaprezentować się, dać się poznać od jak najlepszej strony ;) itp. itd. Czasami można się kontakować z członkami grupy na gg czy mailowo. Trzeba sprawić dobre wrażenie zanim się zgłosi kandydaturę, nie musisz latać za jakimś członkiem grupy i prosić żeby Cię zarekomendować.
2. Im więcej tym lepiej, wiadomo że na początku nikt nie będzię oczekiwał od ciebie jakiejś super-duper wiedzy, jednym z celów grupy jest przecież poszerzanie tej wiedzy przez jej członków ale też samo obejrzenie BoB'a nie wystarczy. Powiedzmy że podstawowa wiedza jest wymagana ale też pojęcia podstawowa można znaczyć dla różnych ludzi coś innego. Jednemu wystarczy że zna podstawowe umundurowanie, a ktoś inny będzie chciał porządek bitewny inwazi w normandii. Na stronie znajdziesz dużo linków i propozycji książkowych, które pomogą Ci tą wiedzę poszerzać.
3 i 4. Kwestia indywidualna, wiadomo że dla większości rodzina, zdrowie, praca są na pierwszym miejscu ale raczej oczekuje się obecności na imprezach i zlotach, odbywających się zazwyczaj w trakcie wakacji. Jest ich coś około 4-5 w skali roku. Manewry węwnetrzne jako że mają miejsce częsciej (staramy się przynajmniej raz na miesiąc spotkać, co nie zawsze się udaje) są mniej priorytetowe ale również bardzo ważne bo tam ćwiczymy i planujemy to co później jest pokazywane publiczności. Zresztą na manewrach (na imprezach zresztą też) wzmacniają się więzi w grupie więc każdy stara się być kiedy tylko może.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez house » So sty 29, 2011 1:26 pm

Witam. Jestem Adam, ale mówią mi house.

Mam 18 lat, jestem z Bielska-Białej i chciałbym doznać zaszczytu i wstąpić do Waszych szeregów.

Co nie co się orientuję co i jak, czytałem forum trochę. Jest tu ktoś może z mojej okolicy? Pozdrawiam!!!
Avatar użytkownika
house
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sty 29, 2011 1:13 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Baksiu » So sty 29, 2011 6:51 pm

house napisał(a):Witam. Jestem Adam, ale mówią mi house.

Mam 18 lat, jestem z Bielska-Białej i chciałbym doznać zaszczytu i wstąpić do Waszych szeregów.

Co nie co się orientuję co i jak, czytałem forum trochę. Jest tu ktoś może z mojej okolicy? Pozdrawiam!!!


Tu nie. Ale pod tym adresem tak ;D
http://www.101st.fora.pl/
Baksiu
zarejestrowani
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 9:42 am


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Levy » Wt mar 15, 2011 8:25 pm

Witam serdecznie.

Nazywam się Sebastian, mam 19 lat i mieszkam w Słupsku.
Rekonstrukcją 101st Airborne interesowałem się już od kilku lat, jednak w rozpoczęciu projektu przeszkadzał mi brak finansów. Ostatnio jednak zainteresowanie wróciło i tym razem mam zamiar poświęcić nieco gotówki na rozpoczęcie projektu.
Jako, że jestem ze Słupska to niestety uniemożliwia mi dołączenie do grupy, ponad to nie mam żadnego sprzętu, więc nawet o tym nie myślę. Są jedynie zapał (nie słomiany :) ) i dobre chęci.
Rejestrując się tutaj miałem na celu poszerzenie wiedzy na temat 101st.
Co do samej rekonstrukcji - zajmuje się rekonstrukcją 10 Dywizji Górskiej z lat 2008-2010 (a konkretniej 2nd Battalion, 22nd Infantry Regiment, 1st Brigade Combat Team "Warrior") oraz stylizacją na Norweskie jednostki specjalne.
To w sumie tyle ode mnie. Będę na bieżąco przeglądał forum i uczył się na temat 101st :)

pozdrawiam.
Levy
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): N mar 13, 2011 6:43 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Baniak » Wt mar 15, 2011 8:38 pm

Witaj Sebastianie ;)

Na forum jest już sporo informacji aczkolwiek do wielu trzeba się dokopać
więc od razu polecę Ci korzystanie z wyszukiwarki search.php ;)

W pozostałych przypadkach pytaj śmiało, a na pewno znajdzie się dobra
dusza, która spróbuje odpowiedzieć na Twoje pytanie lub chociaż naprowadzić
Cię na dobry trop ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Andrzej » Wt mar 15, 2011 9:40 pm

Nazywam się Sebastian, mam 19 lat i mieszkam w Słupsku.


Czyli w końcu ktoś ode mnie się tu pojawił! ;D
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez mat99 » Śr mar 16, 2011 11:24 am

Levy napisał(a):Witam serdecznie.

Nazywam się Sebastian, mam 19 lat i mieszkam w Słupsku.
Rekonstrukcją 101st Airborne interesowałem się już od kilku lat, jednak w rozpoczęciu projektu przeszkadzał mi brak finansów. Ostatnio jednak zainteresowanie wróciło i tym razem mam zamiar poświęcić nieco gotówki na rozpoczęcie projektu.
Jako, że jestem ze Słupska to niestety uniemożliwia mi dołączenie do grupy, ponad to nie mam żadnego sprzętu, więc nawet o tym nie myślę. Są jedynie zapał (nie słomiany :) ) i dobre chęci.
Rejestrując się tutaj miałem na celu poszerzenie wiedzy na temat 101st.
Co do samej rekonstrukcji - zajmuje się rekonstrukcją 10 Dywizji Górskiej z lat 2008-2010 (a konkretniej 2nd Battalion, 22nd Infantry Regiment, 1st Brigade Combat Team "Warrior") oraz stylizacją na Norweskie jednostki specjalne.
To w sumie tyle ode mnie. Będę na bieżąco przeglądał forum i uczył się na temat 101st :)

pozdrawiam.


czytaj forum, pytaj, chetnie pomożemy.
Odległośc nie jest przeszkodą w dołączeniu do grupy.
trzeba tylko chcieć:-)
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez adikropkaer » Cz mar 17, 2011 8:59 pm

Witam, mam na imię Adrian, 16 lat, chodzę do liceum. Interesuję się historią, głównie XX wiekiem. Aktualnie czytam książkę Stephena E. Ambrose'a "Kompania Braci" oraz oglądam ten serial po raz drugi. Po skończeniu 18 lat może będę się starał wstąpić do tej GRH, do tego czasu będę poszerzał swoją wiedzę i przestudiuję to forum.
Pozdrawiam
adikropkaer
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 8:52 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez AL » N cze 12, 2011 11:04 pm

3mamy kciuki i powodzenia w poszerzaniu wiedzy! ;D
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości