Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Freestyle » N cze 26, 2011 9:36 pm

Witam.
Takie pyt. jeśli można. Jaka jednostkę (płk itd.) rekonstruuje 101 Airborne? Z tego co wiedzę są tam wszyscy...
Hooah!! Airborne!!
Avatar użytkownika
Freestyle
zarejestrowani
 
Posty: 14
Dołączył(a): N paź 04, 2009 5:25 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Mako » N cze 26, 2011 9:44 pm

Witaj,
rekonstruujemy 2 batalion 506 pułku.
Pozdrawiam
Mako
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez mat99 » N cze 26, 2011 10:02 pm

Mako napisał(a):Witaj,
rekonstruujemy 2 batalion 506 pułku.
Pozdrawiam
Mako



Taki jest podstawowy profil Grupy.
Poszczególni członkowie rekonstruuja tez postaci z innych pułków/batalionów, mamy tez mała sekcje rekonstruujacą FSSF.
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez AL » N cze 26, 2011 10:23 pm

Tak więc można sie realizowac niekoniecznie w jednym profilu zainteresowań ;) ;D
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez AdamP » Śr gru 14, 2011 5:49 pm

Witam!

Krótko i zwięźle -Jestem ze Szczecina. Mam 24 lata. Chciałbym dołączyć do Waszej Grupy.

Spadochroniarze to formacja, która swym charakterem i zadaniami bojowymi najbardziej mi odpowiada. Zawsze interesowała mnie również historia i ogólnie rozumiana wojskowość. Nie jest mi obca rekonstrukcja historyczna. Ważną rolę odgrywa dla mnie aktywność fizyczna, walka wręcz i odrobina adrenaliny. Co moim zdaniem doskonale łączy to wszystko - Wasza Grupa.

Zgodnie z radami z tego forum przeczytałem wszystkie dostępne na stronie i forum informacje, zapoznałem się z Waszymi poradami, przejrzałem trochę literatury. Mam już pewne wyobrażenie o postaci, którą chciałbym odtwarzać i o ew. zakupach sprzętu. Mam już wstępnie przygotowane środki finansowe. Chciałbym jednak uniknąć niepotrzebnych zakupów czy rażących błędów i najpierw spotkać się z Wami, dokładnie omówić odtwarzaną postać, realia uczestniczenia w Grupie i wtedy ruszyć na konkretne poszukiwania tak wiedzy jak i fantów. Chciałbym zabrać się za to porządnie, metodycznie, z korzyścią dla siebie i dla Grupy, a nie szybko zacząć i zaraz skończyć z jakiegoś tam powodu :-)

Proszę zatem o informację jaka forma kontaktu, spotkania będzie najlepsza aby rozpocząć.

pozdrawiam serdecznie

Adam
AdamP
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr gru 14, 2011 12:27 am


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez majster » Śr gru 14, 2011 6:37 pm

Witaj
Jednak jest jeszcze nadzieja dla tego narodu. Zdarzają się jeszcze osoby które najpierw czytają, a potem zadają pytania.
Chwała Ci ;D
Reszta na PW
Avatar użytkownika
majster
zarejestrowani
 
Posty: 947
Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Śr gru 14, 2011 10:14 pm

Czołem :)
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Piotr S » Cz gru 22, 2011 8:40 pm

Milo, ze kolejna osoba z naszego pięknego, historycznie polskiego miasta, podziela nasze zainteresowania :-)
Jeśli masz ochotę na spotkanie, to zapraszam. Możemy umówić się po Świętach.
Pozdr. P
Avatar użytkownika
Piotr S
101st
101st
 
Posty: 540
Dołączył(a): N paź 08, 2006 5:23 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez AdamP » Śr gru 28, 2011 6:17 pm

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie :-)

Mam nadzieję, że niedługo uda mi się dołączyć do Was na jednym ze spotkań Grupy.

Piotr S napisał(a):Milo, ze kolejna osoba z naszego pięknego, historycznie polskiego miasta, podziela nasze zainteresowania :-)
Jeśli masz ochotę na spotkanie, to zapraszam. Możemy umówić się po Świętach.
Pozdr. P


odezwałem się na PW.

pozdrawiam

A.
AdamP
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr gru 14, 2011 12:27 am


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez niegoslav » Pn lip 16, 2012 10:09 pm

Witam, jakoś od roku staram się w wolnych chwilach przeglądać to forum, można powiedzieć, że mam już jakąś podstawową ogólną wiedzę o 101 DPD, umundurowaniu, etc. Ale chciałbym zadać parę pytań i jednocześnie przedstawić się grupie.

Na imię mi Piotr, mam 18 lat, mieszkam w Krakowie (swoją drogą, mieszka tu ktoś od was z grupy?), w Ruchu rekonstrukcyjnym działam już od 2 lat, więc mam pojęcie z czym to się je, oraz "nie mroczę", i nie zadaję głupich pytań w stylu "czemu niby nie mogę zamiast corcoranów założyć glanów? Przecież nikt nie zauważy". Mam jednak parę pytań, takich bardziej ogólnych. Oto one:

1. Jak z posturą? Mam lekką niedowagę przy 182 cm wzrostu (~70kg), ale kondycja jest ok - aktywnie trenuję szermierkę, oraz staram się "przytyć" (co mi niestety nie wychodzi, pomimo zżerania wszystkiego w zasięgu wzroku ;D ). Można powiedzieć, że wyglądam jak na 18-latka wychowanego podczas wielkiego kryzysu lat 30 przystało (choć mogę się mylić).
2. Jak z działalnością w innych grupach? Aktualnie odtwarzam XIII wiek (Rycerstwo zakonne) - tu już jestem wyekwipowany, etc. Czy macie/mielibyście coś przeciwko byciu w nich obydwu? (z moim bractwem akurat nie ma problemu pod tym względem) Oczywiście nie muszę być pełnym członkiem (?), chodzi mi bardziej o sam zaszczyt jazdy z wami na imprezy, zloty, etc.
3. Jak krótko muszą być ścięte włosy? aktualnie mam długie pióra ;D ale zamierzam je ściąć przed końcem września. Pytanie - czy muszą być po prostu tak jak w wojsku, czy zostawiacie trochę wolności pod tym względem? Mam na myślli nawet nie pół-długie, tylko po prostu trochę gęstsze/dłuższe niż na jeża.

Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź na moje pytania, mam nadzieję, że nie sprawiłem nikomu problemu zadając je.

Serdecznie pozdrawiam,
Peter
niegoslav
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 9:59 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Pn lip 16, 2012 11:13 pm

Witamy, zawsze miło gościć na forum potencjalnych kandydatów :)

Przechodząc do rzeczy:

Niestety, w Krakowie nikogo nie mamy, grupa wciąż zlokalizowana jest w centralnej i zachodniej Polsce, większość w Warszawie, chociaż najbliżej członków grupy miałbyś w Łodzi.

1. Jak kondycja jest to gabaryty nie są jakąś przeszkodą ;) Przynajmniej nie będziesz miał problemów z wciskaniem się w mundury.
2. Nigdy nie stanowiło to problemu i wielu członków grupy realizuję się dwóch lub większej liczbie projektów.
3. W zadnym wypadku nie trzeba sie pozbywac wszystkich włosów, chodzi przede wszystkim zeby nie zaslanialy uszu ani karku, z przodu grzywka moze nawet na oczy zachodzic bo sie raczej zaczesuje na bok. Polecam:
http://www.90thidpg.us/Research/Origina ... index.html

Pozdrawiam,
Jackson
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez niegoslav » Wt lip 17, 2012 6:31 pm

Serdeczne dzięki jeszcze raz za odpowiedź, a przede wszystkim za link!

W sumie patrząc na zdjęcia utwierdzam się w przekonaniu, że rekonstrukcja to nie hobby - to styl życia ;) I szczerze mówiąc jeszcze bardziej mnie wciąga klimat tamtego okresu - i chyba będę musiał druknąć parę fotek i pokazać je fryzjerowi ;D

Mam jeszcze jednak 1-2 pytania:

1. Na czym polegają manewry? Spotykacie się w kilka osób i spędzacie parę dni w terenie (razem ze spaniem w terenie itp?) - czy częściej są to jednodniowe spotkania?
2. Wyjeżdżacie za granicę gdzieś dalej niż do państw ościennych? Mam na myśli - czy odwiedziliście/macie w planach na przykład Belgię czy Francję? W Kalendarium/galerii nie znalazłem takowych fotek, ale jestem ciekaw.
3. Czy na manewrach/zlotach/imprezach reko rozmawiacie w języku angielskim, czy jego użycie sprowadza się tylko do wygłaszania komend oraz używania go podczas odtwarzanych starć itp (o ile tak robicie)?

Gorąco pozdrawiam!
Peter
niegoslav
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 9:59 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez marian » Wt lip 17, 2012 7:04 pm

1. zazwyczaj jest to cały weekend, czasem jeden dzień
2. byliśmy do tej pory w Belgii i Czechach
3. rozmawiamy po polsku, angielski ogranicza się do komend podczas musztry i w boju
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez sobell » Śr lip 18, 2012 7:17 pm

Witam . Ciekawa rozmowa wiec tez zapytanie zloze a mianowicie jezeli chodzi o manewry paro dniowe to jak z noclegiem namioty palatki samochody ?? Pozdrawiam Rafal "sobell"
Nieszkolona odwaga jest bezużyteczna wobec tresowanych kul.
-=George Patton=-
Avatar użytkownika
sobell
zarejestrowani
 
Posty: 57
Dołączył(a): N sty 29, 2012 1:07 am
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Śr lip 18, 2012 7:31 pm

Zalezy gdzie jedziemy, zazwyczaj pod dachem ale bywa i spanie w namiotach/pod chmurką.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości