Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Buty Corcoran !

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Buty Corcoran !

Postprzez jako » Pt mar 14, 2014 7:47 pm

AL napisał(a):KUP SOBIE POLSKIE "SKOCZKI"

Też chciałem je zaproponować. Te buty są naprawdę mocne i żywotne. Jeśli się o nie dba i konserwuje regularnie.
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Pt mar 14, 2014 7:51 pm

Wczoraj o nich gadalem z ludzmi z kaskaderki konnej. Bez dbania(żadnego) o nie,"skoczki" wytrzymuja im 5 lat. NA CODZIEN. Praca czy treningi-nie do zajechania.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Pt mar 14, 2014 11:54 pm

Korkorany coś jednak lepiej do mnie przemawiają. Nie mam pojęcia czemu.
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez ARTHUR » So mar 15, 2014 9:00 pm

nie przytakna corcoraqny to buty na lata nacodzien i do reco ale nier wteren jeśli juz to polskie skoczki
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez gruby » N mar 16, 2014 2:21 pm

ARTHUR napisał(a):nie przytakna corcoraqny to buty na lata nacodzien i do reco ale nier wteren jeśli juz to polskie skoczki

HAIX model 2000 lub 2005, kontraktowe obuwie Bundeswehry ( nie do zajechania). Używam od 5 lat na wszelkiego rodzaju manewrach i zlotach, zarówno zimą jak i latem. Ja akurat posiadam starszy model (2000) ale naprawdę nie mogę im niczego zarzucić, kilkuwarstwowa skórzana cholewka ,kilkugodzinne brodzenie po bagnach (dopóki nie przeleje się przez cholewkę- język przyszyty aż do górnego krańca cholewki ) pozwala zachować suche stopy, bardzo dobre trzymanie śródstopia, latem pomimo kilku warstw skóry noga się w ogóle nie poci. W terenie górskim nie używałem ale sądzę że nie powinno też być żadnego problemu (solidny bieżnik i bardzo dobre trzymanie stopy). Naprawdę polecam. Do kupienia za stosunkowo niewielki pieniądze np. w : http://armyworld.pl/pol_m_OBUWIE_Buty-w ... e-392.html
lub http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... -158-18276
Avatar użytkownika
gruby
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 01, 2009 11:22 pm
Lokalizacja: Koszalin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez hummer86 » Pn mar 17, 2014 7:40 am

Jeśli mają być Corcorany to wersja II. Od pierwotnych różnią się bieżnikiem, systemem szybkiego sznurowania i miękkim zakończeniem cholewki. Moim zdaniem spokojnie mogą być jeśli wie się jak je ułożyć na początku. Pierwszej wersji choć mam od 8 lat jedne to nie polecam do długich marszy w terenie.
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Robson » So mar 29, 2014 10:52 pm

Kup sobie buty Legii Cudzoziemskiej. Oni codziennie je "orają" w trudnym terenie :)
Ale polskie "skoczki" napewno łatwiej dostępne
Rifleman, Corporal
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Robson
101st
101st
 
Posty: 760
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:30 pm
Lokalizacja: Zambrów


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » N kwi 06, 2014 5:39 pm

http://www.uscamo.pl/product-pol-314-HA ... il-BW.html
http://armyworld.pl/product-pol-1131-Bu ... unek-.html
http://www.bundes.pl/product_info.php?m ... b3171c9c2d

One czymkolwiek się różnią? Bo cenowo na pewno. Te z drugiego linka to aż dwukrotna cena tego, co w pierwszym.
Chyba zdecyduję się właśnie na to, jak z resztą poleciliście.
Opowiecie coś o tych butach?
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » N kwi 06, 2014 7:45 pm

Bierz te najtańsze. Buty BW tego wzoru beda lżejsze od polskich skoczków a z wytrzymałością myśle ze dadzą rade :)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Wt kwi 08, 2014 12:11 am

Poczytałem troszku o Haixach 2005 na różnych forach, m.in. :
http://www.naswiezympowietrzu.blogspot. ... odell.html

...buty z opinii są pancerne, totalnie nieprzemakalne, oddychające i chyba też sobie sprawie takowe ;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Sepp » Śr kwi 09, 2014 8:49 am

Polecam buty skoczków spadochronowych Bundeswehry(na Allezło sprzedaje Hanet).
Pierwszą parę kupiłem w 2005r. i dopiero teraz zaczęły wodę przepuszczać(drugą mam od 1,5 miecha). Mimo zamka z boku woda nie dostaje się do buta - np. w styczniu 2008 r. cały dzień jeździłem motocyklem w deszczową pogodę po podmokłych terenach pod Sulejowem i buty po zdjęciu były w środku suche. Nadają się także do łażenia po górach. Co roku na kilka dni jeżdżę w Bieszczady i nie narzekam.
Gegen einen offenen Feind kämpfe mit Ritterlichkeit, gegen einen Partisanen gewähre kein Pardon !
Avatar użytkownika
Sepp
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt maja 03, 2013 7:14 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Cz kwi 10, 2014 8:14 pm

Dobra, teraz najważniejsza kwestia.
Jak to jest z rozmiarówką Corcoranów, jak te buty dobrać? Słyszałem, że strasznie się rozchodzą po kilku dniach.
Kupując ten model XCS2525 będę go musiał brać prosto z Ameryki, więc wiadomo, cale zmienić na naszą miarę, ale co dalej. Jak to jest z takimi butami? Jak korygować rozmiar?
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Pt kwi 25, 2014 11:09 pm

Ogladalem sklep Hanet. Buty firmy Miltec,ktore sa wzorowane na amerykanskich czy niemieckich. Cos mi sie widzi ze to reprodukcje,jak jump bootsy ktore sie rozpadaja szybciej niz oryginaly.
Jedyne "buty skoczkow" na str. Hanet to produkt milyeca. Ja bym nie bral. Z moich doswiadczen miltec jest ok ale na dluzsza mete ustepuje jakoscią wykonania i trwaloscia.

Dzis kupilem polskie trzewiki/buty letnie ( polecali mi je ludzie ktorzy męczyli te buty przez3-4 lata w trudnych,zroznicowanych warunkach. ) Butki solidne,
lekkie,
bardzo wygodne,bardzo!!! Gruba,amortyzujaca nieco wkladka. Podeszwa: bardzo dobry bieżnik,wysoka ale nie sprawiajaca zadnych problemow broń boże.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Sepp » N kwi 27, 2014 7:55 pm

Sprawdziłem ofertę Hanet`a - obecnie tych swoich nie widzę. Na pewno nie są to buty Mil-Tec`a(jak pisałem wyżej, pierwsza para była zaj...sta przez blisko 9 lat, a teraz nadaje się jeszcze na suchą aurę). Kupiłem ich trzewiki dla WH i jakieś półbuty do łażenia na co dzień. Żadne z nich miesiąca nie wytrzymały. :-\
Gegen einen offenen Feind kämpfe mit Ritterlichkeit, gegen einen Partisanen gewähre kein Pardon !
Avatar użytkownika
Sepp
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt maja 03, 2013 7:14 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości