Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Buty Corcoran !

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Buty Corcoran !

Postprzez war correspondent » Wt lip 17, 2007 1:07 am

buty jak najbardziej OK., tyle że wpwadzone na MARKET-GARDEN. Wielu spadochroniarzy zabierało ze sobą jedynie "opinacze". , które pozostawiali w samolotach. A tak przy okazji... - to nie są corcorany!!!!!!!!
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Buty Corcoran !

Postprzez Robson » Wt lip 17, 2007 7:16 pm

tak ja wiem że to nie corcorany, ale temat także o butach więc nie chciałem zakładać innego. Jeśli inaczej uważacie to jeśli się da to przenieście do oddzielnego tematu.

Dzięki za odpowiedź. Obawiałem się że te buty to niewypał.
Rifleman, Corporal
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Robson
101st
101st
 
Posty: 760
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:30 pm
Lokalizacja: Zambrów


Buty Corcoran !

Postprzez Mateusz » Cz lip 26, 2007 10:55 pm

Witam!
Chciałem zapytać co panowie sądzą o tych corcoranach z tego czeskiego sklepu
http://www.armyshop101.cz/component/pag ... Itemid,26/
Niedługo będę w Czechach i chciałem zapytać fachowców o ten sklep. Wiem, że to temat o butach, ale przy okazji zapytam o hełm z tego sklepu
http://www.armyshop101.cz/component/pag ... Itemid,26/
Czy zaopatrujecie się w tym sklepie? Czy warto?
Pozdrawiam
Mateusz
zarejestrowani
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:09 am


Buty Corcoran !

Postprzez war correspondent » Cz lip 26, 2007 11:26 pm

\"Komandos\" napisał(a): Obawiałem się że te buty to niewypał.


Nie do końca... Spokojnie można je nabyć do rekonstrukcji. Jest to model wprowadzony w 1944 r. - dla wojsk spadochronowych na Market-Garden. Tak jak napisałem wcześniej, niektórzy spadochroniarze odcinali opinacze z 43 i zakładali do Corcoranów. Po skoku samoloty powracały z pozostawionymi opinaczami. Jednak wg. regulaminów, dopuszczono do użytku te właśnie buty (43), ale Corcorany były tolerowane. Ja osobiście, na razie, występuję jedynie w Corcoranach. Mam nadzieję, że uda się zdobyć "parę marek" i do rekonstrukcji Market`u; Bastogne; oraz Niemiec nabędę 43-ki. Podsumowując, jeśli posiadasz Corcorany, to zakup 43 nie jest sprawą najpilniejszą.

Pozdrawiam

M.

PS. Swoją drogą, Corcorany, jeśli dopasują się do nogi, są pierońsko wygodne. Nie dziwię się, że nie chcieli się z nimi rozstawać.

PS. 2. Da się nawet jeździć w nich konno. Sprawdziłem - i nie tylko przez parę minut w Otwocku!!!
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Buty Corcoran !

Postprzez war correspondent » Cz lip 26, 2007 11:46 pm

\"Mateusz\" napisał(a):Witam!
Chciałem zapytać co panowie sądzą o tych corcoranach z tego czeskiego sklepu
http://www.armyshop101.cz/component/pag ... Itemid,26/
Niedługo będę w Czechach i chciałem zapytać fachowców o ten sklep. Wiem, że to temat o butach, ale przy okazji zapytam o hełm z tego sklepu
http://www.armyshop101.cz/component/pag ... Itemid,26/
Czy zaopatrujecie się w tym sklepie? Czy warto?
Pozdrawiam


Po pierwsze - hełm sobie daruj!!!! Lepiej poszukać oryginalnej skorupy na e-bay`u, do tego liner i wszelkie paski oddzielnie i złożyć do kupy, lub nabyć (jeśli masz kaskę) repro u Murray`a. Ja swoją skorupę - oryginał II WW - kupiłem za 16,50 $ na e-bay`u.
Po drugie - Jeśli chodzi o buty - jeśli jest to "robota" firmy Corcoran, to wydaje mi się, że można brać. Niestety po zdjęciach nie jestem w stanie nic powiedzieć. Swoje Corcorany nabyłem w Markach (firma AMPOL - jeśli się nie mylę). Trafiłem partię, która idealnie ułożyła się do nogi. Na razie zero poważnych obtarć. Można również szukać na e-bay`u. Cena niższa niż w Markach (mowa o Czechach), ale jak mówię, nie jestem w stanie z tak małego zdjęcia określić, czy są koszerne czy nie.

Pozdrawiam

M
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Buty Corcoran !

Postprzez Mateusz » Pt lip 27, 2007 12:50 pm

Niestety obawiam się, że buty z Czech to kopia.
Czy Corcorany z AMPOLu są brązowe i mają odpowiednią podeszwę?-Jednym słowem czy nadają się do rekonstrukcji bez żadnych przeróbek?
Wybaczcie, ale przy okazji pociągnę wątek hełmu. Czy z nim jest coś nie tak, czy chodzi o to, że to po prostu kopia? Mam jakieś opory przed zamawianiem na EBAYu, poza tym nieznam się na tym dostatecznie, żeby składać hełm z różnych części i wiązałem z tym czeskim sklepem spore nadzieje. Chciałbym wiedzieć czy ten hełm sie nie nadaje wogóle, czy np. jest za drogi, czy coś podobnego.
Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam
Mateusz
zarejestrowani
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:09 am


Buty Corcoran !

Postprzez skoczek 44 » Pt lip 27, 2007 1:25 pm

Ja mam Corcorany z Ampolu są ok. Musisz zadzwonić lub wysłać emaila do Ampolu czy mają w tej chwili brązowe i w twoim rozmiarze. Co do hełmu ja swój M-2D kupiłem gotowy u Murray`a hełm jest świetny zero problemu przy zamawianiu ,jedynym problemem było to ,że płaciłem cło a ponieważ wziąłem wersje inwazyjną za 300$ to zapłaciłem w Polsce 250zł cła. A co do ebay’a to też miałem jakieś zahamowanie ale odkąd zrobiłem swój pierwszy zakup zobaczyłem jakie to proste i zahamowania odeszły. Sprawę nie znania się można rozwiązać poprzez kupno książek.
skoczek 44
zarejestrowani
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódz


Buty Corcoran !

Postprzez Mateusz » Pt lip 27, 2007 7:38 pm

http://sklep.paragraf22.com.pl/product_ ... cts_id=484
Nowy towar-co myślicie panowie na temat tych bucików? Dziś dodany produkt
Mateusz
zarejestrowani
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:09 am


Buty Corcoran !

Postprzez Robson » So lip 28, 2007 8:14 am

Właśnie chciałem napisać o tych butach. Mi się podobają, jak będzie rozmiar to kupuję. Moim zdaniem lepiej pasują te corcorany jak tamte M43.
Rifleman, Corporal
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Robson
101st
101st
 
Posty: 760
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:30 pm
Lokalizacja: Zambrów


Buty Corcoran !

Postprzez past » So lip 28, 2007 8:22 pm

to produkcja by Miltec Sturm to samo co ma Creo i Czesi, lepiej doskładajcie te 300 zł i kupcie BORN IN THE USA :mrgreen: :mrgreen:
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Buty Corcoran !

Postprzez Robson » N lip 29, 2007 4:48 pm

a jak mnie nie stać na tak drogie buty to chyab takie też mogą być. Na początek to duży wydatek dla mnie, bo i mundur, ekwipunek jeszcze broń kupuję, nie wyrobię się z butami.
Rifleman, Corporal
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Robson
101st
101st
 
Posty: 760
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:30 pm
Lokalizacja: Zambrów


Buty Corcoran !

Postprzez seb » Pn lip 30, 2007 8:55 am

polecam AM-POL. Z opini niektórych kolegów , smiem twierdzić ,że są dobre.....
Avatar użytkownika
seb
zarejestrowani
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 10:00 am
Lokalizacja: Gdańsk


Buty Corcoran !

Postprzez past » Pn lip 30, 2007 6:51 pm

Biednych nie stać na byle co .
Niektórzy z członków Normandii44 mieli jump boots z HongKongu - po pierwszej imprezie sie rozwaliły.
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Buty Corcoran !

Postprzez Robson » Wt lip 31, 2007 10:26 am

yhym, no ale w Polsce dostane dobre corcorany?? Bo z za granicy nie chce zabardzo.
Rifleman, Corporal
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Robson
101st
101st
 
Posty: 760
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:30 pm
Lokalizacja: Zambrów


Buty Corcoran !

Postprzez war correspondent » Wt lip 31, 2007 10:54 am

Szanowny kolego "Komandos" zastanawiam się, czy czytasz posty - nie dalej jak wczoraj o godz. 12:12 Arthur napisał post w którym polecał Corcorany z AMPOL`u. Ja również polecam ten sklep. Sam noszę od ponad roku. Zero obtarć. Wygodne jak diabli. Naprawdę warto zainwestować.

M.
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości