Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Buty Corcoran !

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Buty Corcoran !

Postprzez garison44 » Śr mar 03, 2010 9:40 pm

Świetne buty!
Mam je kilka lat i nie powiem o nich złego słowa. Bardzo miękka skóra, idealnie dopasowująca się do nogi.
Zero obtarć, nawet po długim dystansie. Imported oznacza to że są produkowane w Azji, podobnie jak mundury ATF od jakiegoś czasu.
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Śr mar 03, 2010 10:03 pm

Dzięki Maciek.

Waham się między tymi z ATF, a Corcoranami z SoF-u i nie wiem co wybrać. Te drugie mamy w grupie w liczbie kilku par, a to realna możliwość przymierzenia. Zwłaszcza, że przeważnie mam problemy z dobraniem odpowiedniego rozmiaru butów. No i zawsze metka Corcoran ;) . Z drugiej strony znacząca różnica w cenie skłania do głębszego przeanalizowania tematu.
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez garison44 » Śr mar 03, 2010 11:10 pm

Nie widziałem Corcoranów z SOFu ale jeśli to oryginalny produkt ze Stanów, to napewno będą bardziej koszerne. Rozchodzenie Corcoranów zajmuje nieco więcej czasu i jak noga źle leży potrafią dać w skórę.
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez ARTHUR » Cz mar 04, 2010 9:45 am

SOF podobnie jak ampol ma dwa rodzaje corcoranów. wspólczesne buty mogą sie róznić podeszwami od wojennych. występuja w dwóch gatunkach rozpoznać mozna po pudle:
1.pomarańczowo czarne takie jak w katalogu sof - idealne miękka skóra doskonała wygoda i jakość.
2.w czarnym pudle - twarda łatwo tracąca kolor skóra koszerniejsza podeszwa. maja też różne wszywki corcorana te nazwijmy de lux napis czerwony te economic czarny, mam oba rodzaje jedne i drugie trwałe solidne ale polecam de luxe ma wyższy komfort uzytkowania
Arthur
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez garison44 » Cz mar 04, 2010 11:56 am

Miałem wersję z czarnego pudełka, po pierwszych manewrach zmieniłem, ponieważ nie dało się w nich chodzić z powodu obtarć. Skóra twarda, ale wiadomo, były to nowe buty, w dodatku co noga to inna, niekoniecznie muszą obcierać inną osobę. Tak jak mówi Artur, wersja z czerwoną metką ma podobno bardziej miękką skórę, ale nie jestem pewien na 100%
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez past » Cz mar 04, 2010 4:31 pm

U nas chłopacy sprowadzali servisy z ATF i ich jakosć jest powiedzmy dyskusyjna. Jak się trafi. U części wszystko jest ok , u części zrobiły się dziury , fakt że dziura się nie poszerza, ale .....
Co do Corcoranów to moim zdaniem nie ma sensu kombinować i kupić oryginalne bez posredników , ja kupiłem ostatnio za niecałe 130$ prosto z fabryki, a że przesyłka w USA była darmowa to dałem za nie tyle co za Sturmy.
A różnica jest KOLOSALNA, z dopasowaniem i obcieraniem nie miałem problemów. Rozmiarówka jak w Sturmie, a kupiłem "R" w Ampolu niedostępne
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Cz mar 04, 2010 6:45 pm

Panowie na wstępie dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Korzystając z okazji zapytam jeszcze o kilka rzeczy.

Zrobiłem szybkie rozpoznanie w naszej grupie. Okazało się, że mamy Corcorany z czarnego pudła z SoF-u oraz takie same Corcorany z czarnego pudła zakupione na allegro z niejakiego Demobilu-Rambo. Niespecjalnie zaskoczyła mnie informacja o dwóch rodzajach tych butów z SoF-u - niejednokrotnie w przeszłości przedmioty zamawiane w tym sklepie znacząco różniły się od tych prezentowanych na stronie.

W takim razie czy można gdzieś zdobyć Corcorany w czarno-pomarańczowym opakowaniu? Czy też nie są już one produkowane (pytam, bo nie jestem pewien skąd ta różnica modeli - czy po prostu taka jest oferta, czy też któreś buty pochodzą z wcześniejszej partii produkcyjnej obecnie niedostępnej ?)

I ostatnie pytanie: czy buty ze sklepu Am-Pol to również Corcorany z czarnego pudełka?

Pzdr,
Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez past » Cz mar 04, 2010 6:53 pm

http://www.allegro.pl/item943580785_but ... boots.html

jak widać ampol sprzedaje z czarnego pudełka
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Cz mar 04, 2010 7:00 pm

Właśnie tego sprzedającego z allegro miałem na myśli w poprzednim poście. Sorry, nie wiedziałem że to też Am-Pol - zmyliła mnie nazwa Demobil-Rambo.

Past mam do Ciebie dwa pytania:
I. Co miałeś na myśli pisząc wcześniej " kupiłem "R" w Ampolu niedostępne " ?
II. Jaki model (pozostając w w nomenklaturze pudełkowej) nabyłeś z USA ?
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez past » Cz mar 04, 2010 7:34 pm

jak widać na aukcji a i pytałem w Ampolu maja w ofercie tylko EE
Ja po rozczłapanych Sturmach i używaniu współczesnych butów US w rozmiarze R
zdecydowałem się na R , i takich szukałem. Są dopasowane - bo nie można powiedzieć ciasne.
Szukałem długo bo producent
http://www.corcoranandmatterhorn.com/
nie zajmuje się sprzedażą.
Aż okazało się że kumpel jedzie do stanów i go uraczyłem dodatkowymi 2 kg bagażu ze sklepu
Sklep z którego kupiłem chciał wysłać do Polski za 35$ www.shoestoboot.com

Niestety nie wiem jaki był kolor kartonu bo kolega wywalił go.

Co do rozmiarówki to ja kupiłem wzorując się na współczesnej rozmiarówce.
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Cz mar 04, 2010 7:46 pm

Past dzięki za odpowiedź. Nawet z przesyłką za 35 dolców cena butów wychodzi korzystniejsza niż z SoF-u czy Am-Polu. Niestety problemem może być ewentualna kontrola paczki i dodatkowe opłaty :-\

Szkoda, że nie jesteś pewien co do opakowania. Bo jeżeli masz model z czarnego kartonu to nie jestem pewien czy byłby dla mnie sens ściągać takowe buty aż zza oceanu, gdy można je trochę drożej ale za to z możliwością przymierzenia nabyć w Polsce.
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez past » Cz mar 04, 2010 7:59 pm

POLAND1st2FIGHT napisał(a):Past dzięki za odpowiedź. Nawet z przesyłką za 35 dolców cena butów wychodzi korzystniejsza niż z SoF-u czy Am-Polu. Niestety problemem może być ewentualna kontrola paczki i dodatkowe opłaty :-\

Szkoda, że nie jesteś pewien co do opakowania. Bo jeżeli masz model z czarnego kartonu to nie jestem pewien czy byłby dla mnie sens ściągać takowe buty aż zza oceanu, gdy można je trochę drożej ale za to z możliwością przymierzenia nabyć w Polsce.



Sprawdz szerokość w Ampolu - kupując u nich jako w sklepie masz 10 dni na zwrot towaru.
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Cz mar 04, 2010 8:08 pm

past napisał(a):Sprawdz szerokość w Ampolu - kupując u nich jako w sklepie masz 10 dni na zwrot towaru.


Wg informacji ze strony aukcji mają EE.. Wysłałem jeszcze maila z zapytaniem. Ja mogę coś powiedzieć dopiero w momencie przymierzenia buta, bo od zawsze miałem problemy z dobraniem odpowiedniego rozmiaru - ale nie ma co tego roztrząsać na forum ;)

/ Jeżeli ma ktoś namiary na Corcorany " de-luxe " z czarno-pomarańczowego kartonu to będę wdzięczny za informację.
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Zyziek » Śr mar 10, 2010 3:05 pm

http://www.corcoranandmatterhorn.com/It ... egoryID=34
Czy to nie te same które sprzedaje am-pol ?
Zyziek
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 8:14 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez kamilzoszak » Pn lip 19, 2010 10:54 pm

Witam..
Odgrzeję teraz tego starego "kotleta"... I powtórzę pytanie... Gdzie obecnie można dorwać CORCORANY z "pomarańczowego pudła"??
kamilzoszak
zarejestrowani
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 10:53 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości