Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Podwinięte rękawy w 82nd -Afryka, Sycylia, Włochy, Normandia

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Podwinięte rękawy w 82nd -Afryka, Sycylia, Włochy, Normandia

Postprzez KamilM » Pn lip 12, 2010 8:36 pm

Witajcie. To mój pierwszy post na Waszym forum, zatem mam nadzieje że nie poczujecie się urażeni iż zaczynam od takiego tematu.

Ku memu wielkiemu rozczarowaniu nie mogłem być w Gostyniu, tymczasem od chłopaków dowiedziałem się że ominęły mnie wielce ciekawe dyskusje.
Jednym z dyskutowanych tematów okazały się tytułowe podwinięte rękawy w mundurach 82nd. Ku memu zdumieniu usłyszałem że osoby z Waszej ekipy twierdzą iż podwijanie rękawów jest niezgodne z ówczesnymi realiami, a co za tym idzie nie powinno mieć miejsca na rekonstrukcji.

Przyznam się szczerze, że zawsze byłem pełen podziwu dla wiedzy reprezentowanej przez osoby ze 101st które mam przyjemność znać osobiście lub korespondencyjnie, tym bardziej poczułem się zaskoczony i wręcz zakłopotany taką interpretacją wiedzy historycznej.

Czy mogę wiedzieć skąd macie takie informacje?
82nd Airborne Division "Paraglite"
Avatar użytkownika
KamilM
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 07, 2010 10:59 am


Re: Podwinięte rękawy w 82nd -Afryka, Sycylia, Włochy, Norma

Postprzez KamilM » N sie 29, 2010 7:29 pm

Nie mogąc się doczekać podjęcia tematu rozwinąłem tą teoretycznie dyskusyjną kwestię na naszym forum. Zainteresowanych serdecznie zapraszam do zapoznania się z tematem:

http://paraglite.org/forum/index.php?to ... 41#msg3641

Niestety dostęp tylko dla osób zarejestrowanych, ale z tym chyba nie będzie problemu.
82nd Airborne Division "Paraglite"
Avatar użytkownika
KamilM
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 07, 2010 10:59 am


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości