Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Mundur

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Mundur

Postprzez Lt.Horne » Wt mar 21, 2006 7:42 am

\"Mako\" napisał(a):Na allegro znalazłem torbę sanitariusza. http://allegro.pl/item93374905_aliancka ... tarna.html
Powiedzcie czy się nadaje, bo jeśli tak i jeśli Toye nie ma torby sanitariusza, to ta może mu się przydać w późniejszej fazie rekonstrukcji. ;)

To nie jest dobra torba dla sanitariusza 101st,to jest brytyjska torba :-(.

Tak wygląda typowy ekwipunek sanitariusza z WWII;
Obrazek

To jest akurat replika z ATF,ale tak to wyglądało,do tego standard-pas M1936,dwie manierki M1910,First Aid Packet M1924 lu M1942,wszystko w kolorze OD3 czyli khaki.Czasami plecak M1936 z namalowanym krzyżem i wszelkiej maści torby "rigger made".
Wszelkich informacji szukaj na www.google.pl lub http://images.google.pl/imghp?hl=pl.
No i pytaj :-) .

\"pvt.Toye\" napisał(a):Ja zdecydowałem się na fuchę sanitariusza. Juz od dawna bardzo interesowałem się tą jakze ważną rolą tej osoby na polu walki tak więc teraz zmierzam w tym kierunku. jedno pytanie. Jak z malowaniem hełmu? Czy sanitariusze 101ej mieli czerwone krzyze malowane na przedzie hełmu?? pzdr

No to pięknie,to jedna z kilku rzeczy,których brakuje.
Hełmy ....sposób malowania hełmów jasno określał regulamin,jest kilka wzorów malowania,najczęściej spotykany to cztery białe okręgi z krzyżami w środku,po bokach z przodu i z tyłu.Były też trzy znaki albo jeden z przoduoraz krzyże w kwadratach-j.w. polecam www.google.pl .

\"Jacek1991\" napisał(a):G.Luz - chodziło mi o to jaka pełni funkcje i w co takowa postac jest zaopatrzona

Pytanie nie do mnie ,ale odpowiem-glider to żołnierz dostarczony napole bitwy szybowcem i robił to samo co reszta-walczyłwyglądem nie różnił się od żołnierza piechoty,z wyjątkiem naszywki i maski -zamiast maski M5 w torbie M7 nosił LIGHTWEIGHT GAS MASK.Czasami nosili buty spadochronowe.

Obrazek
A poza tym - www.google.pl
Avatar użytkownika
Lt.Horne
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 5:06 pm
Lokalizacja: Łódź


Mundur

Postprzez marian » Wt mar 21, 2006 8:22 am

\"Litbgott\" napisał(a):Mam pytanie. Czy mundury można kupić tylko przez internet czy może jest jakiś sklep z militariami IIWŚ w Warszawie?

Generalnie w warszawskich z klepach z fantami WWII jest kiepsko, tzn. czasem da się kupić elementy, ale zdecydowanie i z całą pewnością nie dostaniesz tam wszystkiego. Z tego co ja widziałem można tam nabyć np.:

- dog tagi (nieśmiertleniki) - po lekkich przeróbkach będą wyglądać jak IIWŚ
- repro czapki zimowej tzw. jeep cap (akryl zamiast wełny, ale używamy takich w Grupie)
- w AM-POL'u w Ząbkach można kupić brązowe Corcorany (530 zł)
- G. Luz kupił tanio spodnie piechoty w Predatorze (Ul. Ogrodowa 4), ale był to raczej pojedynczy i okazyjny zakup
- w Azymucie lub Predatorze można czasem trafić hełmy M1, ale że nigdy nie przyglądałem się zbyt dokładnie, że są to wersje europejskie
- zapewne można też w którymś z tych trzech sklepów trafić też norweskie wersje kurtki M43 (również używane w naszej Grupie)
- w ząbkach można kupić również nóż szturmowy M3 Camillusa (Wyrób współczesny, ale wygląd jak IIWŚ)

Być może trafia się coś jeszcze, ale jak sam widzisz, wszystko to raczej drobne elementy, tak więc nie uniknie się zakupów internetowych.

I jeszcze jedno - sugeruję totalnie zapomnieć o "sklepach militarnych" w KDT pod PKiN - po pierwsze nic tam nie ma, a po drugie ceny bywają astronomiczne, dodatkowo sprzedający nie wiedzą co sprzedają - tam można pójść jak ktoś chce poprawić sobie humor ;)
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Mundur

Postprzez Mako » Wt mar 21, 2006 12:50 pm

Hehe. Akurat na torbach sanitariuszy to się najmniej znam, więc wybaczcie pomyłkę. ;)

Co do KDT pod Pałacem, to jestem tego samego zdania co Marian. Mogę jeszcze dodać, że sprzedawcy czasami robią łaskę, że chce się od nich coś kupić.

Mam wrażenie, że znalezienie taniego Thompsona, ze stali graniczy z cudem. Chyba, że będziesz wytrwale śledził aukcje w internecie. ;) (wiem, że Tommy nie ma nic wspólnego z mundurami, ale chciałem dokończyć ten temat)
Reytan
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Mundur

Postprzez pvt.Toye » Wt mar 21, 2006 2:06 pm

Dziękuje wam za pozwolenie wcielenia się w rolę sanitariusza ;) Mam jeszcze pytanie dotyczące malowania hełmu. Wszystkie były hand painted. Czyli na własną ręke mam wymalowac sobie krzyze? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.
"As i walk through the valley of the shadow of death, i fear no evil, 'cause I'm the meanest motherfucker in the valley!".
pvt.Toye
zarejestrowani
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr gru 28, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: Opole


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Wt mar 21, 2006 2:34 pm

Arthur a gdzie mozna kupic ta ksiazke,a moze jest jeszcze mozliwosc wyporzyczenia jej. A tak apropo jest ktos w grupiz z poznania lub z jego okolic ??
Ostatnio edytowano Wt mar 21, 2006 2:35 pm przez Jacek1991, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez Moody » Wt mar 21, 2006 3:45 pm

http://www.allegro.pl/item91970584_ii_w ... epro_.html Może taki Bandolier być do M1 Garanda? Chodzi mi o kolor.
Moody
zarejestrowani
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn mar 06, 2006 6:06 pm


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Wt mar 21, 2006 4:51 pm

Sprawa wygląda tak że narazie niestety nic nie mam. A moj mail to jacki12345@wp.pl Wasza strone odwiedzam juz bardzo długi czas i takze bardzo sie interesuje wojskiem USA ale jestem wciaz poczatkujacy.
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez garison44 » Śr mar 22, 2006 9:19 am

A może drogi Jacku zostań Para-gliderem. Zaoszczędzisz na kasie, a dzięki temu grupa zyska ciekawą postać???
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Śr mar 22, 2006 12:04 pm

Znaczy kim ??
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Śr mar 22, 2006 1:16 pm

A co ten żołnierz piechoty szybowcowej ma a czego nie ma w odniesueniu do zwykłego żołnierza ? A jak by co to gg 7823171. Aha i jeszcze jedno mam pytanie jak to jest z zamawianiem sprzętu z zagranicy ??
Ostatnio edytowano Śr mar 22, 2006 1:19 pm przez Jacek1991, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Śr mar 22, 2006 2:48 pm

Ok to zaloze nowy watek, a tak apropo to liebgott1991 jestes w moim wieku a z kat jestes jak chcesz napisz tu albo gg 7823171

ZApomniałem mialem sie pytać Garrison44 napisał ze zaoszczędze na kasie ale w czym dokładnie na jakim sprzęcie co jest tańsze

Tak piszecie o tym żołnierzu piechoty szybowcowej to chyba sie zdecydowałem ale jeszcze nie jestem pewien :] a nikogo jeszcze w tej grupie nie ma ??
Ostatnio edytowano Śr mar 22, 2006 2:52 pm przez Jacek1991, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez Jacek1991 » Śr mar 22, 2006 3:06 pm

Jak narazie to jeszcze nie mam nic wiec narazie nie mam co gadac o przyjecie do grupy no ale w niedalekiej przyszłości :) a mail to jacki12345@wp.pl A jestem z Wrześni 50 km od Poznania
Ostatnio edytowano Śr mar 22, 2006 3:07 pm przez Jacek1991, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jacek1991
zarejestrowani
 
Posty: 19
Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:45 pm


Mundur

Postprzez Liebgott1991 » Śr mar 22, 2006 3:26 pm

\"ARTHUR\" napisał(a):Witaj wiek faktycznie młody na pewno musisz dostarczyć dowództwu Grupy zgodę Rodziców na uczestniczenie w działaniach Grupy.Jednak decyzje podejmie dowództwo ,staramy się maksymalnie działać w oparciu o realia historyczne, stąd młody wiek i wygląd moze ograniczać udział w działaniach Grupy. jednak mamy okres rekrucji i ewentualny status przyjaciela grupy -Skontaktuje się z Toba ktoś z nas - daj maila -skontaktujemy sie z Tobą -podaj tez z jakiego miasta jesteś.
pozdrawiam
Arthur

Jasne, ale mundur mnie postarza :) i to jest +
Ale jednak Jacek1991 może należeć i zostać gliderem więc sądze że też bym sie nadawał. Ale nie zależy to ode mnie tylko od dowódctwa więc powierzam siebie w ich ręce.
Mój e-mail: e7ce0@vp.pl
moje gg: 5573894

Jestem z Pod Warszawy(Bardzo Blisko)
ij niemca w hełm
Liebgott1991
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr mar 22, 2006 2:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości