Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Mundur

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Mundur

Postprzez Jackson » Cz sie 20, 2009 7:28 pm

:)
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur

Postprzez Casper » Cz sie 20, 2009 8:45 pm

Mundur z tego sklepu sprzedaje członek naszej grupy o którym wspomniałem kilka postów wyżej, mundur jak najbardziej prawidłowy ;)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Mundur

Postprzez Baniak » Cz sie 20, 2009 8:55 pm

shenlong03 napisał(a):Witam chciałbym zapytaj czy ten mundur i spodnie są godne uwagi http://www.i-militaria.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=87&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=1
Z góry dzięki za pomoc.


Mundur nie jest najgorszy ale:
- ma za małe kieszenie na klatce piersiowej i w większych rozmiarach są za nisko przyszyte),
- paski do wiązania na kieszeniach mają zły kolor i są źle przyszyte - ni to na 101st, ni to 82nd (101st i 82nd miały 2 różne wzory/sposoby przyszywania troków,
ponadto troki różniły się również materiałem - zilustrowane jest to w książkach: D-Day Paratroopers - The Americans i w American Warriors)

Jak się wybrudzi wygląda całkiem przyzwoicie ;D

Na poniższych zdjęciu zauważysz to co pisałem o kieszeniach:
http://101airborne.pl/Galerie/Rekonstru ... hoto13.jpg (mil-tec z lewej)
http://101airborne.pl/Galerie/Rekonstru ... hoto22.jpg (lewy i prawy to mil-tec'i)

To napisałem ja, troll książkowy (posiadacz milteca występujący na obu powyższych zdjęciach) ;D
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur

Postprzez shenlong03 » Pt sie 21, 2009 12:14 pm

Czyli nie jest najgorszy. A co powiecie o tym?
http://szturmowiec.pl/umundurowanie/10-jump-suit-m42-z-wzmocnieniami-bluza-i-spodnie.html
I czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawie tych oznaczeń związanych z rozmiarami bo ja już się w tym pogubiłem.
shenlong03
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 4:55 pm
Lokalizacja: Płock


Re: Mundur

Postprzez Casper » Pt sie 21, 2009 12:19 pm

Te oba przedstawione przez Ciebie mundury są od tego samego producenta"Sturm" albo Mil-tec. Mundur się nadaje ale tak jak pisał Baniak są pewne różnice np kieszenie, ale jeśli masz kupować to bierz od nas ,jak nie więcej w takim biega.
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Mundur

Postprzez Baniak » Pt sie 21, 2009 12:21 pm

shenlong03 napisał(a):Czyli nie jest najgorszy. A co powiecie o tym?
http://szturmowiec.pl/umundurowanie/10-jump-suit-m42-z-wzmocnieniami-bluza-i-spodnie.html
I czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawie tych oznaczeń związanych z rozmiarami bo ja już się w tym pogubiłem.


Czego nie rozumiesz w rozmiarach?

Rozmiar bluza/spodnie: 48/42

Na tej samej stronie masz tabelkę, w której są podane poszczególne wymiary dla rozmiarów kurtek i spodni.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur

Postprzez shenlong03 » Pt sie 21, 2009 2:00 pm

A ktoś z was miałby taki mundur na sprzedanie?
shenlong03
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 4:55 pm
Lokalizacja: Płock


Re: Mundur

Postprzez Orzech » Pt sie 21, 2009 2:23 pm

Witam,
też przymierzam się do zakupu munduru M42, tylko że jeśli chodzi o Mil-tec to teraz w sklepach jest albo bardzo uboga rozmiarówka (same duże lub małe) lub nie ma w ogóle - może że coś przeoczyłem ;) i nie wiem kiedy będzie dostępna z powrotem cała rozmiarówka, jeśli nastąpi to w miarę szybko to zdecyduję się na Mil-teca. Ja potrzebuję rozmiar 44/36. Może ktoś będzie sprowadzał mundur z zagranicy w najbliższym czasie? z HK (ebay) lub WPG? to z chęcią bym się podpiął do zamówienia, no bo grupą zawsze raźniej ;) i taniej jeśli chodzi o przesyłkę.
Orzech.
Radiooperator, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.

GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Orzech
101st
101st
 
Posty: 865
Dołączył(a): So sty 17, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Gościkowo


Re: Mundur

Postprzez Baniak » Pt sie 21, 2009 2:24 pm

Orzech napisał(a):Witam,
też przymierzam się do zakupu munduru M42, tylko że jeśli chodzi o Mil-tec to teraz w sklepach jest albo bardzo uboga rozmiarówka (same duże lub małe) lub nie ma w ogóle - może że coś przeoczyłem ;) i nie wiem kiedy będzie dostępna z powrotem cała rozmiarówka, jeśli nastąpi to w miarę szybko to zdecyduję się na Mil-teca. Ja potrzebuję rozmiar 44/36. Może ktoś będzie sprowadzał mundur z zagranicy w najbliższym czasie? z HK (ebay) lub WPG? to z chęcią bym się podpiął do zamówienia, no bo grupą zawsze raźniej ;) i taniej jeśli chodzi o przesyłkę.
Orzech.


Szkoda, że napisałeś dopiero teraz, bo ja parę dni temu zakupiłem M42 z Hong Kongu :-\


shenlong03 napisał(a):A ktoś z was miałby taki mundur na sprzedanie?


Info wysłałem na priv.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur

Postprzez spoter85 » N sie 30, 2009 8:58 pm

Orzech ja też mam w planie kupno takiego munduru z zagranicy więc można by coś pomyśleć i rozejrzeć się za czymś porządnym. Ja mam konto na paypal-u więc z zamówieniem nie powinno być problemów. Fajnie by było jak ktoś by jeszcze zamawiał bo jak sam wspomniałeś wychodzi to znacznie taniej.
spoter85
zarejestrowani
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 8:48 pm


Re: Mundur

Postprzez twardy » Śr wrz 09, 2009 2:16 pm

czy na początek mojej rekonstrukcyjnej przygody, mundur HBT z naszywką 101st będzie wyglądał sensownie? w końcu tańszy... mieści się on w używaniu- w latach 44,45?
twardy
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 2:29 pm


Re: Mundur

Postprzez Baniak » Śr wrz 09, 2009 2:39 pm

twardy napisał(a):czy na początek mojej rekonstrukcyjnej przygody, mundur HBT z naszywką 101st będzie wyglądał sensownie? w końcu tańszy... mieści się on w używaniu- w latach 44,45?


Jeśli spadak to mundur M42 i M43, jeśli piechota szybowcowa to spodnie wełniane M-1937 i kurtka M41, a od Market Garden może być mundur M43.

A na sam początek polecam poczytać, co by takich pytań nie zadawać ;D
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur

Postprzez Casper » Śr wrz 09, 2009 3:01 pm

Pytanie mnie rozwaliło.......
Wejdz na naszą główną stronę i przeczytaj czym my się zajmujemy....
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Mundur

Postprzez hummer86 » Śr wrz 09, 2009 3:54 pm

Na stronie masz dokladnie napisane jak sprawa wyglada z bronia mundurem i ekwipunkiem i co w jakiej kolejnosci kupowac. Jesli jest napisane standard, po 1 roku czlonkostwa, po 2 latach czlonkostwa i dla zaawansowanych. To chyba powinno wystarczyc jako podstawowa informacja chyba ze kolega jest zaawansowanym rekonstruktorem bo HBT w takim dziale wystepuje ale pytanie nie wskazuje na to. Tak wogole to polecam na poczatek dzial rekrutacja ktory moze troche przystudzic zapal albo nakierowac go na wlasciwy tor. Na koncu dzialu znajduje sie tez niezbedne minimu do ubiegania sie o przyjecie na staz rekrucki a tak wogole to polecam poszukanie wiekszej wypowiedzi Arthura na tym forum czym jest rekonstrukcja.
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur

Postprzez twardy » Śr wrz 09, 2009 4:56 pm

hummer86 napisał(a):Na stronie masz dokladnie napisane jak sprawa wyglada z bronia mundurem i ekwipunkiem i co w jakiej kolejnosci kupowac. Jesli jest napisane standard, po 1 roku czlonkostwa, po 2 latach czlonkostwa i dla zaawansowanych. To chyba powinno wystarczyc jako podstawowa informacja chyba ze kolega jest zaawansowanym rekonstruktorem bo HBT w takim dziale wystepuje ale pytanie nie wskazuje na to. Tak wogole to polecam na poczatek dzial rekrutacja ktory moze troche przystudzic zapal albo nakierowac go na wlasciwy tor. Na koncu dzialu znajduje sie tez niezbedne minimu do ubiegania sie o przyjecie na staz rekrucki a tak wogole to polecam poszukanie wiekszej wypowiedzi Arthura na tym forum czym jest rekonstrukcja.


nie no, słuchajcie, czy wszyscy rejestrujący się na tym forum muszą zaraz chcieć bez chwili wahania dołączać co waszej grupy zauroczeni 101st? fakt, takie coś zdążyłem tu zaobserwować. Jednak ja zdaję sobie sprawę że rekonstruktorem nie zostaje się z dnia na dzień, kupując hełm i mundur, znając całe Bob czy tam gry na pamięć. Dlatego wątpię w swoją kolekcjonerską przyszłość, że skończy się na profesjonalnym rekonstruowaniu, nie ukrywam - chciałbym, ale wiem że to masa pracy i poświęconego czasu. Nie chcę się do tego zmuszać aby brnąć na siłę w lektury, bo wiem ze z czasem sama ciekawość będzie kazała sięgać coraz głębiej w historię... Bardziej zależy mi na bogactwie historyczno-intelektualnym niż materialnym, wydaje mi się że to od środka powinno zacząć się być rekonstrukorem, znawcą, fanem (jakby tego nie zwać) 101 airborne :)
Dlatego sam mundur HBT czy zwykła kurtka... chodzi o to samo jak koszulka ulubionej drużyny piłkarskiej. Nie chce żeby to wyglądało zbyt bezsensownie dlatego pytam waszych praktycznych rad. Nie mam dużo pieniędzy, nawet mi ich brakuje. Arthur, po części masz rację... przypuszczam że będę w stanie zająć się tym poważniej, przy lepszym budżecie i po maturze. Dlatego na razie pytam coś w rodzaju atrapy, alternatywy. Czuje jak to czeka na mnie, żebym tylko wpadł w ocean zamiłowania 101st i chodził mokry przez całe życie :) Zgadzam się, czytałem treści na Waszej stronie z zaciekawieniem, ale jednak bezpośrednia praktyczna odpowiedź działa inaczej :)
W każdym bądź razie dzięki, bo dużo cennych rzeczy można sie tu i od was dowiedzieć, currahee!
twardy
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 2:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości