Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Mundur

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Mundur

Postprzez garison44 » Śr wrz 09, 2009 6:06 pm

Temet ten był poruszany dziesiątki razy. Moim zdaniem powinno się przede wszystkim dojrzeć do tematu i zdecydować czy chce się zajmować rekonstrukcją. To temat dla wytrwałych, ponieważ nie ma drogi na skróty. Aby dołączyć do grupy należy spełniać wymagania sprzętowe, inaczej nie ma możliwości wystąpienia w szeregach 101st Airborne. Podstawową jest mundur, buty i hełm. Koszty są różne, ale nie ukrywam, że jest to droga zabawa.
Tak że musisz zdecydować czy chcesz być tylko fanem historii i dokonań 101-wszej, czy aktywnym rekonstruktorem biorącym udział w najważniejszych imprezach w Polsce, a być może i za granicą.
Stawiamy na wiedzę i to my ocenimy ją w trakcie stażu rekruckiego.
Proponuję zgłosić się do dowódcy, umówić się na rozmowę, zdobyć niezbędny zestaw na początek. Wtedy ewentualnie istnieje możliwość wzięcia udziału w manewrach, na których okaże się z kim mamy do czynienia.
Tyle na początek.
W naszej grupie stawiamy na jakość, nie na ilość członków.
Powodzenia!
Ostatnio edytowano Śr wrz 09, 2009 6:10 pm przez garison44, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur

Postprzez twardy » Śr wrz 09, 2009 7:17 pm

uh, Arthur przesłanie jakie chciałeś zawrzeć w swojej wypowiedzi poskutkowało i doceniam to.
Jednak podejmując temat z hbt wcale nie mam zamiaru wystawiać się z nim i jeździć na jakieś zjazdy co by wszyscy widzieli, a taki Arthur nie mógł spać po nocy bo widział dziwaka myślącego że jest już żołnierzem 101szej:) zajeżdża tu szpanem niż zamiłowaniem. Jeśli będę chciał rekonstruować i działać aktywnie jako rekonstruktor to kupię sobie do tego sprzęt i będę działał według waszych wskazówek.
Tutaj chciałem się dowiedzieć czy zwykły HBT z naszywką airborne będzie mógł mi posłużyć jako mundur dla mnie samego, bo sama naszywka dywizji na ramieniu jest już dla mnie powodem do dumy. Lecz dowiedziałem się że nie bo to gówniany pomysł i o to chodziło. Lepiej dozbierać na m42. Dzięki.

Tylko tyle na mnie dymu, mimo ze próbowałem pokazać mój odmienny stosunek do takiego, z jakim zostałem skojarzony i jakich tu pełno, trudno, sztuki wypowiedzi brakuje.

PS. wy też się obraźcie, ale mam tutaj wrażenie że jeśli 101st to tylko wy i dołączanie się do waszej grupy, chcę to forum traktować jako ogólne dyskutowanie o 101szej, nie o was (bo nie znalazłem innego aktywnego polskiego fora na temat 101szej)
twardy
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 2:29 pm


Re: Mundur

Postprzez robert_101 » Śr wrz 09, 2009 7:57 pm

Zanim zadałeś pytanie czytałeś coś o mundurze HBT? czy wpadłeś na allegro i patrzysz mundur II wojenny US o to naszywke na ramie i już będzie ok? zamiast do dzialu Umundurowanie i czytac jakie mundury mieli spadochroniarze... ja sam jak cos nie wiem to czytam szukam pare dni... mowie to ogólnie bo jakby kazdemu tak tlumaczono z osobna co ma kupic to wiesz ile było by tu postów? tak samo dosc czesto pojawialo sie pytanie czy hełm M1 powojenny nadaje sie na reko...eh...
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Re: Mundur

Postprzez Baniak » Śr wrz 09, 2009 8:26 pm

Z własnego doświadczenia napiszę tylko tyle, że powinieneś się cieszyć, że ktokolwiek odpowiedział Ci na zadane pytanie, gdyż było ono z serii "pogrążających samego siebie". Dlatego też spotkałeś się z taką odpowiedzią. Chcesz dyskutować to przygotuj się merytorycznie - tego sam się nauczyłem będąc na tym forum (i chcąc przystąpić do Grupy). Członkowie Grupy potrafią zmotywować i naprowadzić na właściwą drogę (na pewno nie podadzą Ci wszystkiego na tacy), kwestia tylko czy Tobie taka droga odpowiada czy może jednak chcesz nosić na sobie coś o czym nie masz zielonego pojęcia.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur

Postprzez hummer86 » Śr wrz 09, 2009 9:29 pm

A ja dalej powiem ze zapraszam do dzialow umundurowanie i rekrutacja na naszej stronie. Sa tam informacje nie tylko dla ludzi chcacych do nas dolaczyc. Jesli jest napisane cos jako standard czy podstawa tzn ze nalezy wiecej odlozyc na ten mundur a nie HBT ktore nie wiadomo skad sie wzielo. Polecam lektore tych dzialow a wtedy bedziesz wiedzial co jest OK a o czym trzeba zapomniec. HBT jest u nas lubiane i uzywane ale nigdy z orlem na ramieniu wiec wybierz albo stroj normalny w postaci HBT albo M42 ktory bedzie stanowil zaczatek twojej rekonstruktorskiej przygody.
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur

Postprzez twardy » Śr wrz 09, 2009 9:41 pm

ARTHUR napisał(a):Mój spokojny sen to nie wyraz szpanu ,czy bufonady

Arthur, nie chodziło mi o to, ze twoj sen to wyraz szpanu, tylko właśnie jego treści
rozumiem, szanuję i popieram twoje zdanie i twoją wypowiedź

i dzięki chłopaki za cenne wskazówki
twardy
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 2:29 pm

Poprzednia strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości