Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


zawartość Mussete Bag

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


zawartość Mussete Bag

Postprzez sargent101 » Cz gru 31, 2009 5:40 pm

Witam.Mam takie pytanie: Co mieścilo sie w plecaku spadochroniarzy?
Sądząc po moich domyslach była to menażka,sztućce,sweter z czapką na pozniejszy okres w ardenach.Czy coś jeszcze? Pytam ponieważ w polskojęzycznych ksiązkach nie wyczytałem tego a literatury angielskiej nie kupuje.
"Tylko rzeczy cenne można ocalić poprzez poświęcenie"-David Webster
Avatar użytkownika
sargent101
zarejestrowani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 11:02 am


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez robert_101 » Pt sty 01, 2010 5:02 am

Dlaczego nie? nie znasz języka angielskiego? Najwięcej dowiesz się z zagranicznych książek...
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez tomkey68 » Pt sty 01, 2010 12:59 pm

Jeśli nie znasz języka to i tak kupuj książki zagranicznych wydawnictw. Moje początki wyglądały tak , że ślęczałem nad książką ze słownikiem i nie było zmiłuj . Zresztą i dzisiaj nie jestem dostatecznie biegły w tym języku a to mnie nie zniechęca tylko jeszcze bardziej motywuje . Nie można iść na łatwiznę . Zresztą teraz jest net i cała masa tłumaczy elektronicznych więc nie widzę problemu . Polskich publikacji jest jak na lekarstwo w tym temacie .
Głowa do gury i inwestuj w książki i w siebie .
Pozdrawiam . T.
Avatar użytkownika
tomkey68
zarejestrowani
 
Posty: 2195
Dołączył(a): So sty 14, 2006 8:49 pm
Lokalizacja: WaWa/Grodzisk Maz.


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Kulomiotev » So lut 20, 2010 10:34 am

Dlaczego po prostu nie odpowiecie mu na pytanie które jasno zadał? Zamiast dawać wykłady na temat literatury!

Jak ktoś zna zawartość plecaka to proszę aby Odpowiedział na zadane przez kolegę pytanie.

Dziękuję i Pozdrawiam
Kulomiotev
Avatar użytkownika
Kulomiotev
zarejestrowani
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt wrz 21, 2007 5:30 pm


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Casper » So lut 20, 2010 12:16 pm

Może dla tego, żeby uczyć się zaradności, trochę samemu poszukać to jest najlepsza nauka... W grupie nikt nic za nikogo nie robi. A co do waszego pytania, każdy miał to, co sobię wrzucił, nie było żadnych wymagań co ma być w środku. Ale wpychali takie rzeczy jak, menażki, latarki, peleryny przeciwdeszczowe, płachty, przyborniki, skarpety na zmianę, może gacie, racje żywnościowe, , mógł mieć jakieś rzeczy osobiste, przedmioty które uważał że mogą mu się przydać. Jak widzisz nie jest to określone.
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Kulomiotev » So lut 20, 2010 12:42 pm

Dziękuję Casper za odpowiedz w imieniu kolegi i swoim.
Wielu rzeczy szukam sam ale w końcu jest to forum myślę między innymi po to aby ludzie o podobnych zainteresowaniach sobie pomagali a nie wzajemnie się zbywali.
Kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam Kulomiotev
Avatar użytkownika
Kulomiotev
zarejestrowani
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt wrz 21, 2007 5:30 pm


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Piotr S » So lut 20, 2010 1:52 pm

To co pisze Casper miało i owszem miejsce ale tylko w czasie działań wojennych. Natomiast w koszarach, wszystko to co powinno znaleźć się w "bagach" wszelkiego rodzaju, jakie nosili GI, było ściśle określone przez regulamin i nie było tu żadnej dowolności.
Polecam, m.in te strony w necie:
http://www.hardscrabblefarm.com/ww2/ab_ ... isplay.htm
http://www.hardscrabblefarm.com/ww2/equ ... isplay.htm

Pozdr. P
Avatar użytkownika
Piotr S
101st
101st
 
Posty: 540
Dołączył(a): N paź 08, 2006 5:23 pm


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Casper » So lut 20, 2010 2:10 pm

Dzięki Piotr za sprostowanie ;)
Oczywiście pisząc post miałem namyśli warunki bojowe, bo koszarów nie odtwarzamy :-)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez marian » So lut 20, 2010 2:27 pm

Kulomiotev napisał(a):Wielu rzeczy szukam sam ale w końcu jest to forum myślę między innymi po to aby ludzie o podobnych zainteresowaniach sobie pomagali a nie wzajemnie się zbywali.
Kto pyta nie błądzi.


Ja tylko dodam że kolega robert_101 nie jest członkiem naszej grupy, więc jego oschłego tonu wypowiedzi proszę nie łączyć z naszą grupą
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez robert_101 » So lut 20, 2010 2:51 pm

ja z sargent101 rozmawiałem na ten temat już . Nie miałem nic złego na myśli sam nie umie języka ale są słowniki ... tylko trochę dla mnie dziwne jest zajmowanie nie rekonstrukcja amerykańskiego skoczka nie znając języka ?! I sami namawiacie do czytania zagranicznych lektur bo w nich jest najwięcej informacji.
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez marian » So lut 20, 2010 3:11 pm

Oczywiście że namawiamy do czytania zagranicznych tekstów, ale zobacz w jaki sposób namawiałeś Ty, a w jaki np. Tomkey.

Pozdro!
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez robert_101 » So lut 20, 2010 3:15 pm

A no za bardzo skróciłem wypowiedz swoja... ale to juz załatwione jest :)
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Re: zawartość Mussete Bag

Postprzez Baniak » So lut 20, 2010 8:43 pm

Kulomiotev napisał(a):Wielu rzeczy szukam sam ale w końcu jest to forum myślę między innymi po to aby ludzie o podobnych zainteresowaniach sobie pomagali a nie wzajemnie się zbywali.
Kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam Kulomiotev


Pomagać (dzielić się zdobytą wiedzą) można komuś kto chociaż spróbował poszukać informacji, a nie komuś kto ma tylko domysły i nie raczył nawet zadać sobie trudu czy poświęcić czasu ażeby zdobyć jakiekolwiek informacje.

Nie trzeba znać języka ażeby "czytać" anglojęzyczną literaturę, gdyż zazwyczaj są to bogato ilustrowane albumy. Sam tworzę listę literatury na Naszej www i wiem, co piszę.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości