Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Hełm SOF

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Hełm SOF

Postprzez macaco » Pt mar 11, 2011 5:35 pm

mam pytanie czy ten hełm "506 Para helmet" jest dobry na normandię ??http://www.sofmilitary.co.uk/reenactors/index.asp
macaco
zarejestrowani
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:26 pm


Re: Hełm SOF

Postprzez Piotr S » Pt mar 11, 2011 5:52 pm

Równie dobrze mogłeś zamieścić link do Google. Na podstawie tego zdjęcia niewiele można powiedzieć na temat samego hełmu, a już na temat linera zupełnie nic. Cena sugeruje egzemplarz II-go wojenny ale nie dałbym za to złamanego grosza. Moim zdaniem, lepiej kupić w Polsce w wiadomym sklepie albo zapolować na Ebayu. Zapłacisz na pewno sporo mniej.
Pozdr. P
Avatar użytkownika
Piotr S
101st
101st
 
Posty: 540
Dołączył(a): N paź 08, 2006 5:23 pm


Re: Hełm SOF

Postprzez macaco » Pt mar 11, 2011 6:00 pm

Aj przepraszam źle skopiowałem link
macaco
zarejestrowani
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:26 pm


Re: Hełm SOF

Postprzez gruby » Pt mar 11, 2011 6:09 pm

Byłem osobiście w SoF i nie widziałem żeby mieli oryginalne drugowojenne hełmy (chyba ,że coś się zmieniło). Tak jak pisał kolega wyżej, lepiej zapolować na ebay'u lub kupić ze sprawdzonego źródła w Polsce ( na allegro raczej nie znajdziesz, chyba ,że w kosmicznej cenie). Ja osobiście w zeszłym roku trafiłem na giełdzie staroci w małym miasteczku skorupę hełmu M1 za stówkę ale to był czysty przypadek, sprzedający nie wiedział po prostu co sprzedaje.
Avatar użytkownika
gruby
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 01, 2009 11:22 pm
Lokalizacja: Koszalin


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości