Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Hełm m1C

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Hełm m1C

Postprzez garison44 » So wrz 02, 2006 8:48 am

poszukaj u nas na stronie w linkach
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Hełm m1C

Postprzez magister » So wrz 02, 2006 1:25 pm

czy moglby ktos wyjasnic kolory linerow ktore definitywnie odpadaja i z jakich powodow (chodzi mi o linery fibrowe)
Ostatnio edytowano So wrz 02, 2006 1:32 pm przez magister, łącznie edytowano 1 raz
magister
zarejestrowani
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lip 01, 2006 1:21 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Hełm m1C

Postprzez G.Luz » So wrz 02, 2006 3:17 pm

184$ troche duzo,mozesz kupic repro(bardzo dobre) za 75$ w wersji spadochroniaskiej.
Jako za duzo by pisac,wejdz sobie w linki u nas na stronie pierwszy link z dzialu o tematyce militarnej jest M1,konkretna strona dzieki ktorej zyskasz wszytskie odp.
INDFUCK
Nie mozna siedzieć bezczynnie na kanapie przed telewizorem. Trzeba wstać, wyjść w teren. Obowiązujące wzorce konsumpcyjne, żądza posiadania i gromadzenia dóbr, stały się dla nas pułapką.
Avatar użytkownika
G.Luz
zarejestrowani
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 11:17 pm


Hełm m1C

Postprzez magister » So wrz 02, 2006 3:34 pm

ok thnx
magister
zarejestrowani
 
Posty: 7
Dołączył(a): So lip 01, 2006 1:21 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Hełm m1C

Postprzez past » So wrz 02, 2006 5:14 pm

Hełm - za Chełm musisz dać kilkadziesiąt mln $ . A przesyłka ze stanów około 20-40$.
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Hełm m1C

Postprzez G.Luz » So wrz 02, 2006 11:38 pm

Past troche przesadziels z cena :D "kilkadziesiat mln $"
Chelm za 75$ jest juz u nas w grupie i moge ci go polecic,Linku nie mam ale jak poprosisz "Piopia" to ci da bo kupil taki.
INDFUCK
Nie mozna siedzieć bezczynnie na kanapie przed telewizorem. Trzeba wstać, wyjść w teren. Obowiązujące wzorce konsumpcyjne, żądza posiadania i gromadzenia dóbr, stały się dla nas pułapką.
Avatar użytkownika
G.Luz
zarejestrowani
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 11:17 pm


Hełm m1C

Postprzez past » N wrz 03, 2006 9:20 am

Chełm to nazwa miasta w Polsce Wschodniej, Hełm to rodzaj nakrycia głowy uzywany przez część społeczeństwa .

Chełm i Hełm to PRAWIE to samo , ale Prawie robi wielką różnicę :)
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Hełm m1C

Postprzez Mako » N wrz 03, 2006 12:59 pm

W profilu Piopia masz numer gg.
Reytan
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Hełm m1C

Postprzez Larwa » N wrz 03, 2006 7:57 pm

http://cgi.ebay.com/M1C-PARATROOPERS-HE ... dZViewItem

Chyba oten link wam chodzi, w każdym razie ja robiłem zakupy przy pomocy tego linka. A co do samego hełmu to chyba najpoważniejszą jego wadą jest łączenie listwy z tyłu i ruchome uszy.
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 8:00 pm przez Larwa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Hełm m1C

Postprzez past » N wrz 03, 2006 8:06 pm

moje zdanie - liner belgijski - około 60 zł (podobno bdb podróbka II wojennych ), dzwon z łaczenie z przodu - około 20$ , webbing - tu na razie mam problem ,ale mysle że około 20-30$ - razem około 60-70$ ceny brutto czyli z przesyłkami , do tego troche korka i własnej pracy

ja myśle że dobry hełm piechoty będę miał za około 150-200 zł, a koledzy czesi mają dojście do webbingu AB za ludzkie pienądze.
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 8:07 pm przez past, łącznie edytowano 1 raz
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Hełm m1C

Postprzez jurgen » N wrz 03, 2006 8:32 pm

też mam ten hełm. Jego podstawową zaletą jest cena. Nie jest idealny, ale widziałem też inny za 175 $ i nie był wcale lepszy od tego.
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 8:32 pm przez jurgen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jurgen
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): So cze 24, 2006 9:25 pm
Lokalizacja: Olsztyn


Hełm m1C

Postprzez G.Luz » N wrz 03, 2006 11:34 pm

Past za wczesniejsza wypowiedz wielkie "Przepraszam" ;)
Wiesz pozno bylo,pozatym nie ja jeden nie skapowalem :D
Liner Belgijski faktycznie jest podobny,ale od razu widac ze to nie to samo:(
Czyli wychodzi ci 70$,za Dobra replike (ta z Linku) kupisz w wersji AB za 75$ plus przesylka,tylko jest drobna roznica w postaci Paskow dla AB i Orginalny Dzwon + Orginalny Liner (niestety nie IIws) z Webbingiem...
Tak wiec co sie komu oplaca :)
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 11:35 pm przez G.Luz, łącznie edytowano 1 raz
INDFUCK
Nie mozna siedzieć bezczynnie na kanapie przed telewizorem. Trzeba wstać, wyjść w teren. Obowiązujące wzorce konsumpcyjne, żądza posiadania i gromadzenia dóbr, stały się dla nas pułapką.
Avatar użytkownika
G.Luz
zarejestrowani
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 11:17 pm


Hełm m1C

Postprzez jurgen » N wrz 03, 2006 11:35 pm

w grupie są na 100% 2 sztuki - moja i piopia, więc chyba się nadaje. Lecz jak się nie spieszysz to odłóż sobie na coś lepszego. Ten, o którym mowa rarytasem nie jest
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 11:35 pm przez jurgen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jurgen
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): So cze 24, 2006 9:25 pm
Lokalizacja: Olsztyn


Hełm m1C

Postprzez tomkey68 » Pn wrz 04, 2006 7:02 am

Witam . Panowie , albo się kompletuje sprzęt dla spadaków albo dla piechoty . Hełm z w.w linka jest do kitu co się rzuca w oczy . Wachliwe uszy i płytki dzwon w zasadzie dyskwalifikują go jako M1C . Nie można pisać " prawie dobry " lub " w zasadzie się nadaje " . To tak jak z Corcoranami które są prawie dobre ( były takie na allegro ) ale jest to wzór powojenny ( inne wykończenie cholewki i podeszwa z bieżnikiem ) . Ja rozumię , że wszystko jest drogie ale nie musisz kupować od razu kompletnego garnka . Jak będziesz cierpliwy to napewno uda Ci się skompletować całość z dobrych komponentów. Zresztą wcześniej była o tym mowa więc nie będę się powtarzał . Pozdrawiam T.
Ostatnio edytowano Pn wrz 04, 2006 7:02 am przez tomkey68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tomkey68
zarejestrowani
 
Posty: 2195
Dołączył(a): So sty 14, 2006 8:49 pm
Lokalizacja: WaWa/Grodzisk Maz.


Hełm m1C

Postprzez garison44 » Pn wrz 04, 2006 8:08 am

Chłopaki. Kupujcie oryginały. Uwierzcie mi że da się znaleźć linery i dzwony w przystępnych cenach. Nie raz siadam sobie wieczorkiem na Ebay i zaczynam szukać. Ale nie w kategorii: hełmy i nakrycia głowy, tylko w kategorii co się zowie: home, czyli po prostu wszystkie aukcje na Ebayu. I co dalej, zapodaję sobie hasła: steel helmet, army helmet, combat helmet, military helmet, ww2 helmet, helmet liner, helmet insert, paratrooper helmet, airborne helmet, steel pot...i tak dalej. Okazuje się że można trafić zaj...ste okazje, tylko trzeba mieć trochę zaparcia i przegrzebać te tematy. Moim zdaniem w cenie $100 można spokojnie oddzielnie kupić liner i skorupę ze sztywnymi uszami, jako bazę do hełmu spadochronowego. Potem tylko paski A, podbródek no i ewentualnie pasek główny, choć nie koniecznie. Jeśli zerkniecie do książki D-Day Paratroopers zobaczycie że wiele hełmów ma zwykłe dzwony piechoty ze stałymi uszami, i niekiedy tylko liner świadczy o ich spadochroniarskim charakterze. Naprawdę warto dobrze poszukać zamiast pochopnie wybulić kasę.
Ostatnio edytowano Pn wrz 04, 2006 8:13 am przez garison44, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości