Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


karabin M1 Garand

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: karabin M1 Garand

Postprzez AL » Cz lis 19, 2009 11:45 am

Miałem garanda denixowego, od Mariana http://www.i-militaria.com/
Na imprezie w Markach: "Na obcej ziemi" -sprawdzil sie świetnie. Piach i woda nie byly mu straszne!! Wygląda ok, choć można oczywiście kilka elementow poprawić. Jest to wykonalne za niewielka kaskę. Wystarczy trochę checi.
Zastanow sie James do czego Ci taki garand potrzebny. Jeśli myślisz o wstąpieniu kiedyś w nasze szeregi to spokojnie zainwestuj w denixa. Mnie byłoby szkoda kasy na coś co kosztuje dwa lub trzy razy więcej i jest tak cholernie awaryjne...Do asg lepiej kupić lepiej dopracowaną replikę, np thompsona...
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Piotr S » Cz lis 19, 2009 12:22 pm

Jeśli jednak zdecydujesz się na M1 Marushina, to niedawno jeszcze były w Uncompany w Hong Kongu.
Avatar użytkownika
Piotr S
101st
101st
 
Posty: 540
Dołączył(a): N paź 08, 2006 5:23 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez James Ryan » Cz lis 19, 2009 1:50 pm

Hmm co do awaryjności to mnie ta opinia zdziwiła bo marushin jest jedną z najlepszych koncernów asg i to co tam w replice jest metalowe to nie jest wykonane z badziewnego metalu typu znal tylko stal mam paru znajomych którzy mają karabinek taki i go chwalą kupili go swego czasu jak był on w sprzedaży w polsce a teraz niestety go niema bo są trudności z jego sprowadzeniem przez polskich sprzedawców i chciałbym mieć wersje strzelającą kulkami 8 mm :) zawsze jakiś to bajer.Wracając do tematu to jeżeli powiedzmy że m1 garand marushina jest awaryjny to co powiedzieli byście o m1 carabine tego samego producenta.
Tylko wiąże się z tym pytanko skąd zdobyć kolbę odpowiadającą wersji m1a1 czyli spadochroniarskiej i jaki jest jej koszt bo ostatnio w polskich sklepach zawitał m1 wersja z długim magazynkiem a nie problem kupić krótszą wersje magazynków i przełożyć "bebechy" karabinka do nowej kolby.Problem tkwi w znalezieniu kolby.
Pozdrawiam James Ryan
We must kill all krauts for win this war but all situations are FUBAR
Avatar użytkownika
James Ryan
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 8:16 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez James Ryan » Cz lis 19, 2009 2:13 pm

Ok to widzę że nie opłaca się kombinować z m1 carabine :) spróbuje jednak kupić wersje m1 garand marushina a z uszczelkami to słyszałem że można je kupić trochę znam się na asg i rozumiem ból gaziaków jednak wole to niż denixa :) oczywiście bez obrazy dla posiadaczy ów repliki .Jednakże gdyby się znalazły jakieś osoby które by służyły pomocą proszę o kontakt na priv albo na maila tomekm90@interia.pl
Z części do replik gazowych to idą najczęściej albo uszczelki od hop up albo od zaworów a jedno i drugie da rade sprowadzić bo to już jest mały koszt:)
Pozdrawiam James Ryan
We must kill all krauts for win this war but all situations are FUBAR
Avatar użytkownika
James Ryan
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 8:16 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Baniak » Cz lis 19, 2009 2:22 pm

Przewaga M1 Rifle od Marushina nad repliką Denixa w kwestii rekonstrukcji - można go zdemontować na dwie części i schować do Griswold Bag First Pattern i zarówno modyfikowanego jak i niemodyfikowanego Second Pattern co ułatwia jego transport. I tu się kończy ów urok Marushina.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: karabin M1 Garand

Postprzez AL » Cz lis 19, 2009 3:21 pm

Co do wypowiedzi Artura o M1 Carbine to podzielam ze do asg kiepściutko sie nadaje. Wiem bo miałem. Słabe uszczelki-szybko padają. No i w porównaniu z innymi strzelającymi zabawkami-słabiutka siła ognia...
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: karabin M1 Garand

Postprzez hummer86 » Cz lis 19, 2009 3:32 pm

Moim zdaniem nasze wypowiedzi nie sa do konca obiektywne. Jesli ktos nie bawi sie w ASG i lata z Marushinem przez pol roku po lesie a potem dziwi sie ze nie dziala to nie powinien byc zaskoczony. Mozliwe ze ASGowcy bawiacy sie tym na codzien i znajacy sie na replikach sa w stanie bez problemu utrzymac ja w stanie uzytkowym. My mozemy powiedziec ze u nas zadna nie wytrzymala manewrow i rekonstrukcji tak zeby nadawala sie do ASG.

Jesli chodzi o porownanie z Deniksem jest zdecydowanie lepiej zrobiona ale pytaie czy na tyle zeby doplacac az tyle. Ja mam Marushina i jestem zadowolony choc juz nie dziala.
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Casper » Cz lis 19, 2009 3:59 pm

Mój garand marushina działa i sprawuje się bez zażutów już ok roku. Tylko zanim zabiorę się do strzelania trzeba go dokładnie wyczyścić. Szczerze gdybym teraz wchodził w reko kupił bym denixa. Jest o wiele tańszy, i nie szkoda z nim rzucić się na glebe ;D
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Andrzej » So sty 09, 2010 7:56 pm

I Garand w Polsce jest. Cena najniższa na jaką wleciałem to 565 PLN. Kupić(kiedyś) czy nie?
Na poprzednich stronach pisaliście, że Marushin lepszy, a Denix to ''badziew''. Teraz czytam, że jest zgoła na odwrót.

Więc jaka jest opinia ostateczna?
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Baniak » So sty 09, 2010 8:21 pm

Andrzej napisał(a):I Garand w Polsce jest. Cena najniższa na jaką wleciałem to 565 PLN. Kupić(kiedyś) czy nie?
Na poprzednich stronach pisaliście, że Marushin lepszy, a Denix to ''badziew''. Teraz czytam, że jest zgoła na odwrót.

Więc jaka jest opinia ostateczna?


Opinię sobie wysnuj z tego, co jest napisane w temacie - masz wymienione wady i zalety obu producentów, wybór należy tylko do Ciebie.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: karabin M1 Garand

Postprzez AL » So sty 09, 2010 9:06 pm

bo ilu użytkownikow - tyle opinii..No w Polsce zawsze o jedną więcej bywa!;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: karabin M1 Garand

Postprzez James Ryan » Pn sty 25, 2010 7:56 pm

Witam odezwij się Casper do mnie plz na maila
Mój mail to tomekm90@interia.pl
Pisze bo nie wiem czy dostałeś pw
Pozdrawiam
James Ryan
We must kill all krauts for win this war but all situations are FUBAR
Avatar użytkownika
James Ryan
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 8:16 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Casper » Pn sty 25, 2010 10:41 pm

Już się odezwałem ;)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Andrzej » Pt lut 26, 2010 12:31 am

Mogę zapytać o replikę Garanda Denixa? Nigdy takiej nawet nie widziałem, więc zastanawia mnie: jak jest używana podczas rekonstrukcji? Z czego z niej ''strzelacie''?
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: karabin M1 Garand

Postprzez marian » Pt lut 26, 2010 12:42 am

Denix to nie strzelająca replika.
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości