Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


karabin M1 Garand

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: karabin M1 Garand

Postprzez jako » Pn lut 21, 2011 1:06 am

Zapowiada się nowa produkcja firmy ISC Garand AEG full metal ;D

Obrazek

źródło: http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2 ... 9&start=45
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: karabin M1 Garand

Postprzez werdek » Pn lut 21, 2011 3:51 pm

Dobra wiadomość, trzeba zacząć odkładać :D
Avatar użytkownika
werdek
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: okolice Tarnowskich Gór


Re: karabin M1 Garand

Postprzez arthur_szu » Wt mar 08, 2011 12:47 pm

jako napisał(a):Zapowiada się nowa produkcja firmy ISC Garand AEG full metal
Stety niestety ale z zapowiedziami airsoftowych replik jest tak, że zapowiedź nie oznacza wdrażania produkcji seryjnej. Nie jedna replika była głośno zapowiadana i nie raz na tym się kończyło. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku tak będzie inaczej :)
There are no atheists in fox holes, some say.
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
zarejestrowani
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 7:52 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Barson1 » Śr mar 16, 2011 6:49 pm

Witam!
Myślałem że siedziba firmy jest w USA. Czy legalne jest kupno takiego czegoś s sprowadzenie ?
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez nicpoń » Śr mar 16, 2011 7:24 pm

Barson1 napisał(a):Witam!
Myślałem że siedziba firmy jest w USA. Czy legalne jest kupno takiego czegoś s sprowadzenie ?

Jak najbardziej legalne, na chwile obecną problem polega raczej na dostępności tego sprzętu. Pozdro
GRH "FIVE-O-DEUCE", 502nd PIR 101st Airborne
http://five-o-deuce.pl


"Gdyby tchórzostwo było walutą, 506 pułk składał by się z samych milionerów." David K. Webster
Avatar użytkownika
nicpoń
zarejestrowani
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, Strzelce Opolskie


Re: karabin M1 Garand

Postprzez jako » Śr mar 16, 2011 10:56 pm

Ogólnie rzecz biorąc rynek replik ASG ostatnimi czasy wystrzelił niespodziewanie do przodu. Producenci nie walczą już o klienta FPS'ami, tylko dbałością o detale i realistką użytkowania. Wyżej wymieniony producent trzyma się w czołówce najlepszych replik. Nie wydaje mi się, żeby rzucał na wiatr słów. Słynie z bdb replik. Tylko czekać aż się pojawią na rynku. ;D
http://www.youtube.com/watch?v=LtghncHZZOk

Na posiadanie replik ASG jest wymagane 18 lat, co jednak mało kto przestrzega, a większość o tym nawet nie wie. Bierze się to stąd, iż dla większości społeczeństwa wciąż są to zabawki na kulki. W rzeczywistości można nimi kogoś zranić lub okaleczyć.
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Levy » Cz mar 17, 2011 3:59 pm

Jako, że w airsoft bawię się już od 5 lat muszę stwierdzić, że tego typu sport i 'maszynki' przeznaczone do uprawiania tego sportu nie są jedynie dla osób powyżej 18 roku życia. Owszem - dużo ludzi by chciało, aby taki nakaz został wdrożony w życie, ale chodzi tutaj bardziej o przepisy prawne.
W Polsce ustawa nie zabrania posiadania i korzystania z replik karabinów o kalibrze do 6mm, broni pneumatycznej czy alarmowej. W Polsce nie trzeba mieć 18 lat, aby kupić i używać replikę Airsoftową. Jednak, aby uczestniczyć w niektórych spotkaniach należy mieć 18 lat, bądź 16 - tutaj jednak pojawia się dodatek w postaci pozwolenia od rodziców, bądź opiekuna na zlocie. W niektórych sklepach karabiny, bądź pistolety mogą kupić jedynie osoby pełnoletnie, bądź młodsze, jedynie przy obecności rodzica/opiekuna.
W airsofcie niestety zdarzają się rany. Czasem dosyć poważne, np. wybity ząb, przebita skóra od kulki bądź nawet utrata wzroku. Większość społeczeństwa airsoftowego przestrzega limity FPSów, lecz i to często nie pomaga - z repliki o mocy 500fps można wyrządzić taką samą krzywdę jak repliką o mocy 300fps. To jednak jest zależne od podejścia strzelca, który wyrządza krzywdę - mając przed sobą przeciwnika, który wychyla jedynie głowę, na której nie ma żadnej ochrony w postaci czapki, hełmu czy kasku, jeden potrafi wystrzelić w jego kierunku całą serię kulek. Drugi krzyknie, że dostał, bo nie chce zrobić z jego czoła sera szwajcarskiego. A i przypadkowe postrzały zdarzają się być równie bolesne co te 'wymierzone', np. rykoszety.

Ja mam podejście, że bez ryzyka nie ma zabawy. Podczas strzelanek nie myślę o tym, że ktoś mi rozwali policzek, czy rozetnie łuk brwiowy. Nie raz kończyłem rozgrywki z kulką w nosie, gardle czy z krwawymi ranami na rękach, czy szyi. Najgorsze jest to, że niektórzy to robią z premedytacją, co jest niewybaczalne, a drugim to się zdarzy przez przypadek.

Za ten offtopowy wpis przepraszam :)

Na temat - Firma ICS od zawsze robiła dobre repliki i stosowała swoje patenty, które są bardzo korzystne. Sądząc po jakości wyrobów tej firmy, Garand i 'olejarka' bardzo dobrze będą się prezentować. Trzeba jedynie czekać, aż sprowadzą te repliki do Polski - co według mnie jest pewne. Oficjalnym dystrybutorem replik ICS jest sklep www.madonion.eu . Aby nie kupić repliki w ciemno, osobom zainteresowanym ich kupnem proponuje wertowania for zagranicznych, gdzie repliki szybciej docierają. Wujek google pomoże :)

pozdrawiam.
Levy
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): N mar 13, 2011 6:43 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez jako » Cz mar 17, 2011 4:22 pm

"Wszystkie prezentowane modele replik imitujących broń mają moc mniejszą niż 2 J i dostępne są dla osób pełnoletnich (od 18 lat). Zakazane jest strzelanie do ludzi, zwierząt i innych żywych obiektów bez zachowania odpowiedniej ochrony."

Wycięte z sklep.airsoftguns.pl
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Baniak » Cz mar 17, 2011 4:34 pm

jako napisał(a):"Wszystkie prezentowane modele replik imitujących broń mają moc mniejszą niż 2 J i dostępne są dla osób pełnoletnich (od 18 lat). Zakazane jest strzelanie do ludzi, zwierząt i innych żywych obiektów bez zachowania odpowiedniej ochrony."

Wycięte z sklep.airsoftguns.pl


Jako, że w formularzu rejestracyjnym nie widzę rubryczki/pola z podaniem wieku klienta
więc dla mnie powyższe jest tylko informacją, do której nawet sklep się nie stosuje.
Chyba, że w dalszej części procesu zakupu repliki trzeba podać wiek lub udowodnić, że
jest się osobą pełnoletnią. Zresztą wszędzie to zamieszczają.

Poza tym zakończmy offtop, a rozważania w tym temacie przenieśmy do innego wątku,
który docelowo do nich będzie służył.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Barson1 » So mar 26, 2011 8:50 am

Witam!
Czy w mógł by mi ktoś podać link do strony z której można zamówić karabin M1 Garand firmy Marushin? Chciałbym o nim poczytać dowiedzieć się jaka jest jego cena dane techniczne czy ma blow -back czy nie itp. POZDRAWIAM BARSON!
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Johnny » So mar 26, 2011 9:49 am

Avatar użytkownika
Johnny
zarejestrowani
 
Posty: 913
Dołączył(a): N paź 07, 2007 4:17 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Barson1 » So mar 26, 2011 10:15 am

Witam!
Tego już oglądałem :) Ale chodziło mi o dane techniczne. Z tego co wyczytałem podobno ma kiepski blow-back . Miał ktoś z tym karabinem do czynienia na rekonstrukcji manewrach itp ?
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Baniak » So mar 26, 2011 10:35 am

Barson1 napisał(a):Witam!
Tego już oglądałem :) Ale chodziło mi o dane techniczne. Z tego co wyczytałem podobno ma kiepski blow-back . Miał ktoś z tym karabinem do czynienia na rekonstrukcji manewrach itp ?


Proponuję Ci skorzystać z wyszukiwarki na forum albo przeczytać ten wątek od początku
ponieważ są w nim opinie na temat marushinowego M1 rifle zarówno z używania go do asg
jak i rekonstrukcji ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Barson1 » So mar 26, 2011 10:40 am

Ok za niedopatrzenie przperaszam :)
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: karabin M1 Garand

Postprzez Baniak » So mar 26, 2011 11:46 am

Barson1 napisał(a):Ok za niedopatrzenie przperaszam :)


Używaj wyszukiwarki, bo sporo tematów już było omawianych
i stąd możesz na niektóre pytania nie dostać odpowiedzi. Poza
tym ułatwisz pracę moderatorom ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości