Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez Sepp » Wt gru 17, 2013 10:01 am

Czy któryś z kolegów posiada w/w replikę?

http://www.taiwangun.com/m1918a2-browning-replica

Jak się sprawuje? Które części trzeba zmienić? Ogólnie - czy warto w niego pakować kasę?
Gegen einen offenen Feind kämpfe mit Ritterlichkeit, gegen einen Partisanen gewähre kein Pardon !
Avatar użytkownika
Sepp
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt maja 03, 2013 7:14 pm


Re: Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez bblek » Cz gru 26, 2013 1:34 pm

Witam posiadam takie cudo heh. Tylko mój produkcji Snow Wolfa ale jest identyczny z tym z linka. Hmm replika jest średnia co do wykonania lufa się strasznie chybocze i trzeba się nakombinować żeby usunąć tą wadę. Katastrofalne plastiki kolba jeszcze jak cie mogę ale chwyt przedni to tragedia od razu radził bym zainwestować w drewno ok 300 zeta. Co do mechaniki to nie ma tragedii warto pogrzebać w gearbox. Zainwestowałem w swojego ok 600 teraz juz jest lepiej. Dużym plusem jest dobre odwzorowanie w porównaniu z replikami robionymi prywatnie.
bblek
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt kwi 06, 2012 1:58 pm


Re: Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez Sepp » Pt gru 27, 2013 8:19 am

bblek napisał(a):Witam posiadam takie cudo heh. Tylko mój produkcji Snow Wolfa ale jest identyczny z tym z linka. Hmm replika jest średnia co do wykonania lufa się strasznie chybocze i trzeba się nakombinować żeby usunąć tą wadę. Katastrofalne plastiki kolba jeszcze jak cie mogę ale chwyt przedni to tragedia od razu radził bym zainwestować w drewno ok 300 zeta. Co do mechaniki to nie ma tragedii warto pogrzebać w gearbox. Zainwestowałem w swojego ok 600 teraz juz jest lepiej. Dużym plusem jest dobre odwzorowanie w porównaniu z replikami robionymi prywatnie.


Dzięki za informację.
Dzięki namiarom Baker`a(pozdro) skontaktowałem się z Gor`em z WMASG, który również posiada replikę od Snow Wolf`a(czy gdzieś są w ogóle dostępne?). Czy w/w firma jest jakoś powiązana z KOER`em?
Gegen einen offenen Feind kämpfe mit Ritterlichkeit, gegen einen Partisanen gewähre kein Pardon !
Avatar użytkownika
Sepp
zarejestrowani
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt maja 03, 2013 7:14 pm


Re: Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez jako » Cz lip 16, 2015 12:21 pm

Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez Baker » So lip 25, 2015 11:15 am



Z tego co widzę w opisie:
1. Zamiast drewna masz tworzywo - nawet jeśli będzie dobrze imitowało ( powiedzmy orzech ), to i tak będzie widoczny plastik, a przy przetarciach czy uderzeniach wyjdzie co masz
2. Korpus i właściwsze części są ze znalu więc generalnie shitu
3. Gear box też jakiś oryginalny więc mogą być problemy z ewentualnym serwisem

Jeśli do strzelania w ASH, to nie polecam, bo podejrzewam, że wcześniej czy później rozleci się w rękach - chyba, że ktoś chce lub lubi ładować kasę i czas w lifting
Jeśli do reko... to sam sobie odpowiedz ;)
Są dwa lub trzy modele z których jeden sprzedawany jest pod kilkoma markami jako Snow Wolf, Matrix, AY, CHINA, ACM.

Poniżej minirecenzja z portalu WMasg jednego z posiadaczy:

"Kupiłem na Taiwangun.
Poprosiłem o przegląd zerowy i zniwelowanie luzów.
Replika przyszła bez przeglądu, z zablokowanym wewnątrz suwadłem i z luźną praktycznie każdą śrubką.
10 minut z imbusem i śrubokrętem i voila - solidny kawał alu, stali i znalu. Jestem naprawdę zachwycony - nic nie posiada zbędnego luzu, broń jest genialnie wyważona, trzyma się ją, jak dla mnie, wygodniej niż m249, mk46, nie mówiąc już o kolosach w stylu PKM, M60 i M240. Magazynek ma genialnie odwzorowane szczęki, więc można nosić kilka w ładownicach i wciąż wyglądać pro-reko.

Minusem jest to, że dwójnóg posiada zatrzask ze znalu - nikt o tym nigdzie nie wspomina, ani recenzja na GF, ani same sklepy.

Dodatkowo suwadło przyszło do mnie pogięte i zablokowane - udało mi się to naprawić, ale niestety KAŻDE przeładowanie skutkuje tym samym.

Największym minusem repliki jest gearbox. Raz, że nie ma on ognia pojedynczego (czy da się to wyczarować jakimś mosfetem na zasadzie 'lekkie wciśnięcie spustu - semi, głębokie - auto?), dwa, że wygląda mizernie. wątpię w jego wytrzymałość na tuning. Aż dziw bierze, że producent nie skusił się na pancerny gb z m249/m60."


Tutaj natomiast podaję link do wspomnianego portalu z recenzją ( po zarejestrowaniu ) - w tym przypadku marki Snow Wolf
http://wmasg.pl/pl/armoury/show/420026
Baker
zarejestrowani
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 11:51 pm


Re: Browning M1918 (BAR) firmy KOER

Postprzez Mako » Wt sie 22, 2017 9:12 am

Czy ktoś jeszcze posiada Browninga M1918 od firm FC albo Snow Wolf?

Jak się obecnie sprawuje / po dłuższym okresie użytkowania, jakie opinie?
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości