Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


replika PFC

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


replika PFC

Postprzez pawełek101 » Cz sty 02, 2014 11:32 pm

Witam,
może zadam głupie pytanie, ale chciałem się dowiedzieć czy w Polsce można kupić replikę Garanda lub Phompsona na amunicję hukową? Wcześniej widziałem post o legalności, ale nie znalazłem info czy można w naszym kraju taką replikę kupić do rekonstrukcji?
proszę o info
pozdrawiam
pawełek101
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 30, 2013 4:37 pm


Re: replika PFC

Postprzez Jackson » Pt sty 03, 2014 12:55 am

Wedle mojej najlepszej wiedzy to w Polsce bezpośrednio takiego zakupu nie da się dokonać, pozostaje opcja sprowadzania z zagranicy.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: replika PFC

Postprzez marian » Pt sty 03, 2014 12:56 am

Nie ma takich replik dostępnych legalnie w Polsce.

Bez pozwolenia można mieć legalnie strzelające repliki kapiszonowe (ale one dają bardzo mały huk) lub hukowe o kalibrze do 6mm (ale nie słyszałem o takich replikach Garanda lub Thompsona dostępnych w Polsce). Poza tym z oczywistych względów też efekt nie jest ten sam co broni "pełnoprawnego" kalibru strzelającej ślepą amunicją.

Jeśli spełniasz wymogi i masz sporo czasu i pieniędzy, możesz starać się o pozwolenie na broń do celów rekonstrukcyjnych. Poczytaj ustawę o broni i amunicji, polecam też np. stronę na początek http://www.romb.org.pl
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: replika PFC

Postprzez pawełek101 » Pt sty 03, 2014 11:46 am

Ok, rozumiem. Jeszcze spytam , podczas rekonstrukcji które oglądałem na Waszej stronie, jakie repliki posiadacie?? Czy są one wypożyczone na potrzeby " przedstawienia"?. Ostatnio uczestniczyłem w rekonstrukcji Powst. Wlkp. i wtedy przyjechała firma która nam udostępniła broń na ślepą amunicję. Czy tu jest podobnie? Replikę asg posiadam ale na potrzeby przedstawień to nie wystarcza.
pawełek101
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 30, 2013 4:37 pm


Re: replika PFC

Postprzez pawełek101 » Pt sty 03, 2014 2:37 pm

A cha, jeszcze jedno.napisałem maila na główną stronę czy mogę spodziewać się jakiejkolwiek odpowiedzi?
pozdro
pawełek101
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 30, 2013 4:37 pm


Re: replika PFC

Postprzez Jackson » Pt sty 03, 2014 3:30 pm

Z reguły broń jest wypożyczana na miejscu, razem z amunicją, na potrzeby danej inscenizacji.


PS. Odpowiedź na maila poszła :)
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości